Gerrard: “Galibiyet havayı değiştirir!”

Aston Villa patronu Steven Gerrard, Brighton deplasmanı için düzenlenen basın toplantısında medyanın karşısına çıktı. Katıldığı basın toplantısında konuşan Gerrard, takımı ve rakibi hakkında açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’daki olayların oyuncularının üzerindeki etkisi hakkında konuşan Steven Gerrard: “Hepimiz neler olup bittiğinin farkındayız ama bence oyuncuların önlerinde durmama ve olup bitenler konusunda onları eğitmeme gerek yok, bu yüzden burada odak noktası futbolda kalmak. Eğer herhangi biri bu konu hakkında konuşmak isterse, onları destekleyecek doğru insanlara sahip olacağız, ancak bu henüz olmadı.”

Watford mağlubiyeti hakkında Steven Gerrard: “Doğru alanlara giriyor ve zorluyorduk, ancak o öldürücü dokunuştan yoksunduk. Bitiricilik anlamında daha iyi olmamız gerekiyor, bazı şeyleri sadece bu nedenle kaybetmek üzücü oluyor.”

Son iki maçın ardından kazanma şansları hakkında Steven Gerrard: “Bence geldik ve gerçekten olumlu bir başlangıç yaptık, ancak zamanla formumuzun iyileştirilmesi gerektiğini kabul etmeliyiz. Şu an bir galibiyet bize çok iyi gelecektir, bizi tekrar ayağa kaldıracak şeyin bu olduğunu düşünüyorum.”

Brighton maçı hakkında Steven Gerrard: “Müthiş bir sezon geçirdiler, harika oyunculara sahipler ve son derece iyi bir koçları var. Brighton’a karşı alınan iyi ve güçlü bir galibiyet havayı değiştirir, konuşulanların değişmesine yol açar. Kazanırsak masanın ortasına geçeriz. Bu takım son on yılda Premier Lig’de onuncu sırayı geçmedi. Ama bunu yapmamız hala mümkün, bu yüzden benim için her şey olumlu kalmakla ilgili. Takımın başına geçtiğim andan itibaren oyuncularıma güveniyorum ve inanıyorum. Hızlı bir şekilde geliştirmemiz ve iyileştirmemiz gereken alanları belirledik, bunların üzerinde hala çalışıyoruz.”

Aston Villa kadrosu hakkında Steven Gerrard: “Hücum hattında eksik olan bir şeyleri doldurabilirsek, her şey daha iyi olacaktır. Onları saha içinde ve dışında son derece yakından izliyorum ve son sonuçları değiştirmek için can atıyorlar. Oyuncularıma çok güveniyorum. Gayet iyi antrenman yaptılar ve yarın işleri tersine çevirmek istiyorlar.”

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/