Gerrard: “Burada iz bırakmak istiyorum!”

Aston Villa’nın yeni patronu olarak Premier Lig futboluna geri dönen Steven Gerrard, Brighton maçı için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı.

Sözlerine ilk olarak Aston Villa’ya geliş sürecini açıklayarak başlayan Gerrard, “Telefon geldiğinde, ne yapacağımı hemen hemen biliyordum çünkü bunun benim için doğru hareket olduğunu biliyordum. Dünyanın en iyi ligi olan Premier Lig’e geri dönme, en iyi koçlara, en iyi takımlardan bazılarına, en iyi oyunculara karşı rekabet etme şansı her şeyi özetliyor. Premier Lig’e bu şekilde geri dönmek harika hissettiriyor” ifadelerini kullandı.

Aston Villa’ya katılış sürecinin ardından eski patron Dean Smith’e de değinen Gerrard, “Dean Smith’e bu kadar çabuk bir iş teklif edilmesine şaşırmadım. Dean, çok özel bir menajer ve saygı duyduğum biri. Aslında onunla tuhaf bir vesileyle tanıştığım için şanslıydım. Bir birey, bir oyuncu ve bir yönetici olarak onun hakkında birçok harika şey duydum ve bize burada inşa etmek için gerçekten iyi bir temel bıraktı, onun adına umarım her şey istediği gibi güzel olur” dedi.

Kendisine yöneltilen sorularla basın toplantısını sürdürmeye devam eden Gerrard, takımının durumuna değindi. Gerrard, “İstatistikler asla yalan söylemez. Şu anda Aston Villa’nın ligin en skorer sekizinci takımı olduğunu görüyorum, bu da size forvet hattında çok yetenekli oyuncularımız olduğunu gösteriyor. Genel olarak görüntü kötü değil, ancak küçük değişiklikler ve ince ayarlarla daha da iyi olabilir. Bizim şu an için sorunumuz fazlasıyla gol yememiz. Şu anda kulüp çok fazla gol yiyor, bu yüzden sıkılaşmamız, daha organize olmamız ve daha ciddi oynamamız gerektiği çok açık. Bunu yaptığımızda ligde yükseleceğimize inanıyorum. Bunların üzerine bir şeyler kuruyoruz” diye konuştu.

Sözlerine Aston Villa formasıyla çıktığı ilk idman ve Brighton maçı hazırlıklarıyla devam eden Gerrard, zaman geçtikçe daha da büyük bir ilerleme kaydedeceklerini, şu anlık ise birkaç seans antrenman yapma fırsatı bulduklarını söyledi. Gerrard, “Oyuncularla çimlere çıkmak harikaydı. Bizden uzak olan birçok oyuncumuz vardı, bugün takımın geri kalanıyla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Geçmişe göre artık biraz daha farklı oynayacağız. Burada olan her şeye kendi imzamı atmak istiyorum, kendi damgamı vurmak için çalışıyorum. Bu biraz zaman alacak ama hafta sonu bazı değişiklikler göreceksiniz. Hepimiz için yeni bir başlangıç. Oyunculara sadece saha içinde ve dışında beni en iyi şekilde etkilemelerini söyledim” dedi.

Son olarak kendisine Liverpool ile karşılaşacak olması ve potansiyel Liverpool menajerliği sorulduğunda Gerrard, “Her şeye hazırım ve bu işe başarılı olmak için gereken her şeyi vereceğim. Kendimi yüzde yüz işime adadım ve personelim de benimle aynı fikirde. Hayallere ve özlemlere sahip olmanın yanlış bir tarafı yok, ancak bir sorumluluğumuz var. Liverpool’un Jürgen Klopp gibi birinci sınıf bir teknik direktörü var. Şu anda bir ömür boyu anlaşma imzalayacak olsaydı, onun adına ve onlar için çok mutlu olurdum. Jürgen ile ilk günden beri görüşüyorum. Aynı bölgede yaşıyoruz ve köpeklerini gezdirirken ona rastlıyorum. 11 Aralık tarihinde bana kocaman bir kucaklaşmayı dört gözle beklediğini söyleyen bir mesaj gönderdi. Bu benim için de dört gözle beklediğim bir şey. Özet bu!” diye belirtti.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/