Gary Neville zirveyi değerlendirdi!

Eski Manchester United oyuncusu olan, şu an isen Sky Sports yorumculuğu yapan Gary Neville, Premier League’deki puan tablosunu ve takımların potansiyel şampiyonluk şanslarını değerlendirdi.

The Gary Neville Podcast adlı programında Premier League hakkındaki düşüncelerini ifade eden Neville, beklediğinden daha farklı bir tablo olduğuna dikkat çekti. Son şampiyon Liverpool, Tottenham, Chelsea ve Manchester City’i değerlendiren Neville, hiçbir şeyin henüz netleşmediğini söyledi.

Sözlerine gelecek hafta sonu oynanacak olan Chelsea-Tottenham mücadelesiyle başlayan Neville, “İlginç bir sezon. Chelsea’nin sezonun başında ilginç olabileceğini düşündük çünkü genç ve heyecan verici bir kadroları var, görünüşe göre Frank Lampard doğru işler yapmaya başlıyor. İlk maçlarda en uygun kadroyu yakalamak için denemeler yaptı ve yavaş yavaş hazır hale geliyorlar. Uygun olmayan bazı oyuncular vardı ama şimdi onlar bunu çözmeye başladı. Oldukça güçlü görünüyorlar. Jose Mourinho ve Frank Lampard’ın şampiyonluk yarışında karşı karşıya geldiği bir sezon mu? Liverpool’un böyle olaylardan kaçacağını düşünmüştüm ama şu an için değil. Virgil sakatlandığında bazı şeyler aklıma geldi fakat henüz olacağını sanmıyorum. Her şey altüst olmuş durumda, tabloda hiçbir şey kesin değil ve farklı olan ekipler kendilerini kanıtlamak istiyor. Herkes kendine özel bir düzen yaratmaya başladı” dedi.

“ARTIK DEVAMLILIĞIN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Manchester City hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Neville, “Topu geri alma konusunda o kadar hızlı değiller. Takımlar artık pas konusunda daha rahatlar ve risk alıyorlar. Manchester City eskiden topu kaybettiğinde bir kızarıklık gibiydi, hemen toplu almak için hamle yaparlardı ve hücumu devam ettirirdi ama onlar önceydi. Ederson gol konusunda rahat görünmüyor, birkaç sezon önce yapmayacağı hataları artık yapıyor. Kevin De Bruyne’ye çok fazla güveniyor gibi görünüyorlar. Bir şeyler doğru değil. Pep doğru kombinasyonları arıyor gibi görünüyor. Birkaç sezon önce takımda yer alan oyunculara bakınca Sane, Sterling, Aguero, De Bruyne, Silva, Fernandinho, Kompany birlikte oynuyorlardı ve ne olacağını söyleyebilirdiniz. Bazı işler tersine dönmüş gibi duruyor. Artık akışkanlığın ve devamlılığın tam olarak orada olduğu hissine kapılmıyorum” diye konuştu.

Bu sezon Premier League’nin ilk sekiz haftasında 10 gol atan Manchester City, geçtiğimiz sezon ilk sekiz haftada 27 gol atma başarısı göstermişti. Man City, dokuz haftası tamamlanan ligde sekiz karşılaşmaya çıktı ve 12 puan toplayabildi. Maç eksiğine rağmen Guardiola’nın öğrencileri, Tottenham ve Liverpool’un sekiz puan gerisinde yer alıyor. Chelsea ise zirveyi paylaşan Tottenham ve Liverpool’un ardından 18 puan ile üçüncü sırada yer alıyor.