Gary Neville transfer dönemini değerlendirdi!

Gary Neville birçok Premier League ekibinin transfer dönemini değerlendirdi. Neville, Sky Sports için kaleme aldığı yazısında yapılan transferler hakkında düşüncelerini belirtti.

Cristiano Ronaldo hakkında Gary Neville: “United’a çok fazla adapte olmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Çevresinde birçok yetenekli futbolcu var ve onun için şans yaratacaklardır. Cavani ile beraber oynayabilir mi? Bunu bilmiyorum, ama ikisini de seviyorum.”

Daniel James hakkında Neville: “Onun için çok iyi bir transfer oldu, o iyi bir oyuncu ve her iki taraf için kazançlı bir transferdi. Genç oyuncuların bir yerlere gidip oynaması çok önemli, kariyeri için doğru adımı attığını düşünüyorum.”

Jesse Lingard hakkında Neville: “Lingard, Dan James gibi transfer olmalıydı, o bölgede çok fazla oyuncu seçeneği var ve forma şansının az olduğunu düşünüyorum. West Ham’da iyi işler yaptı, oraya geri dönmesi herkes için doğru olurdu.”

Saul Niguez hakkında Neville: “Saul, Chelsea için bir başka mükemmel oyuncu. Çok büyük bir deneyime sahip, tecrübeli bir oyuncu. Chelsea’den Premier Lig adına örnek bir transfer oldu. Bir şeyler kazanmaya hazır bir takım haline geldiler. Bu dönemi çok başarılı geçirdiler.”

Harry Kane hakkında Neville: “Günün sonunda kulüpten ayrılmaya çalıştı. Neden ayrılmaya çalıştığını anlayabiliyorum ama benim için takımda kalması hayal kırıklığı yarattı. Sezona iyi başlamış olabilirler fakat sonunda yine aynı olacak. Kane takımda kaldığı için pişman olacak. Cristiano Ronaldo Real Madrid’e gitmek için ayrılmak istedi ve 12 ay daha kalmak zorunda kaldı. Futbolda bunun gibi birçok olay var. Şu anda Mbappe’ye bakın.”

Arsenal hakkında Neville: “Mikel Arteta’nın bu oyuncuları soyunma odasında bir araya getirmesi gerekiyor. Arsenal’in kıdemli oyuncuları var fakat onlardan ne kazandığını bilemiyoruz. Arsenal’in transfer stratejisinin ne olduğundan emin değilim. Ne tarz bir oyun oynayacaklarını hala bilmiyorlar. Hala farklı farklı isimlerle anılıyorlar. Arsene Wenger ile geçirdikleri dönemden sonra ilk önce istikrarı sağlamaları gerekiyor. Sadece acı çekmeye devam ediyorlar. Ferguson’dan sonra United’ın yaşadıklarını Arsenal, Wenger’den sonra yaşıyor. Bunun bir yolunu bulmalılar ve devam etmeliler.”

Kaynak: www.skysports.com