Gareth Bale’in aklı Premier Lig’de!

Real Madrid’in yıldızı Gareth Bale Sky Sports ile gerçekleştirdiği röportajda tekrar Premier Lig’e geri dönmek istediğini belirtti. Bale, potansiyel transfer görüşmelerinin Real Madrid tarafından zor hala getirildiğini vurguladı.

Premier Lig’e dönmek istediğini belirten 31 yaşındaki oyuncu, Real Madrid’in izin vermesi durumunda teklifleri dinlemeye hazır olduğunu söyledi. Real Madrid ayrılmasına izin verilmediği için Madrid ekibini suçlayan Bale, “Doğru seçenekler olduğu sürece Premier Lig’e dönmek harika olur. Kesinlikle bunları düşüneceğim ve bakacağım. Ne olacağını göreceğiz, bu transfer döneminde bolca vaktimiz var. Zaman gösterecek ama esas olarak kararın Real Madrid’in elinde olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl ayrılmaya çalıştım ama son saniyede her şeyi engellediler. Heyecanlandığım bir projeydi ama gerçekleşmedi. Gitmeye çalıştığımız başka durumlar da oldu, ancak kulüp buna izin vermiyor ya da bir şey yaptılar. Bu kulübe bağlı. Futbol oynamak istiyorum, hala futbol oynamak için motive oluyorum, bu yüzden burada kalmam beni yavaşlatıyor. Her şeyin kontrolü onlarda. Bir sözleşmem var, yapabileceğim tek şey yaptığımı sürdürmek ve umarım bir şeyler olur. Sadece 31 yaşındayım ve hala formda olduğumu hissediyorum, verecek çok şeyimin olduğunu hissediyorum. Ne olacağını göreceğiz. Bu kulübün elinde ama dürüst olmayı çok zorlaştırıyorlar” ifadelerini kullandı.

Real Madrid’in kendisini zor duruma soktuğunu sıkça dile getiren Gareth Bale, 2013 yılında 101 milyon euro karşılığında Tottenham’dan İspanya’ya transfer olmuştu. Kariyerine Southampton altyapısında başlayan 31 yaşındaki oyuncunun adı birçok kez Manchester United ile anılmıştı. Real Madrid formasıyla La Liga’da 12,499 dakika forma giyen deneyimli oyuncu, takımı adına 80 gol, 46 asist üretti. Cardiff doğumlu futbolcu sık sakatlık sorunu nedeniyle birçok maçı kaçırdı.

Sözleşmesinin son iki sezonuna giren oyuncu için Real Madrid’in ayrılığa artık onay vermesi bekleniyor. Ayrılıktan gelecek kaynak sayesinde transfer bütçesi arayışına giren İspanya temsilcisinin, Manchester City forması giyen Sterling için teklif yapacağı kamuoyunda düşünülüyor.