Gareth Bale eve döndü!

2013 yılında rekor ücretle Real Madrid’e giden Gareth Bale, Tottenham formasıyla Premier Lig’e geri döndü. 2007/13 yılları arasında gösterdiği performansla dikkat çeken Bale, Tottenham için adeta bir simge olarak anılıyor.

2007-2013 yılları arasında Tottenham forması giyen ve 2013 yılında 103 milyon euroluk rekor bonservis karşılığında Real Madrid’in yolunu tutan Gareth Bale, eve geri döndü. Southampton altyapısının ürünü olan Bale, Tottenham’da geçirdiği dönemlerde gösterdiği performansla Avrupa’nın sayılı oyuncularından biri haline gelmişti. Jose Mourinho’nun tavsiyeleri ile Real Madrid’e transfer olan Bale, Mourinho’nun yönetimindeki Tottenham’a geri döndü.

Cuma günü Madrid’de sağlık kontrollerinden geçen 31 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz haftalarda Manchester United ile anılıyordu. Sky Sports’ta yer alan haberde Tottenham’ın Bale için Real Madrid’e 20 milyon sterlinlik bir ücret ödeyeceği belirtildi. Kiralık olarak Tottenham’a geri dönen deneyimli oyuncunun satın alma opsiyonun olduğu tahmin ediliyor.