Fulham, Tete transferini duyurdu!

Fulham, Lyon forması giyen Hollandalı bek oyuncusu Kenny Tete’yi 3 milyon sterlin karşılığında kadrosuna kattı. Hollandalı oyuncu yeni takımıyla dört yıllık sözleşmeye imza attı. Fulham’ın kontrata ekstra olarak bir yıl opsiyonlu uzatma hakkı da sözleşmede yer aldı.

24 yaşındaki sağ bek Ajax için 55 maça çıktı ve 2017’de Avrupa Ligi finalinde forma giydi. Ajax ile geçen başarılı dönemin ardından 3.8 milyon sterlin karşılığında Lyon’un yolunu tutan genç oyuncunun yeni durağı ise Premier Lig oldu.

Hollanda milli takım kadrosunda da yer alan genç oyuncu, transferini değerlendirdi. Fulham’ın resmi kanalına konuşan Tete; “Bu harika bir duygu. Burada olduğum için kutsanmış hissediyorum. Yeni yolculuğuma başlamak ve yeni takım arkadaşlarımla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Fulham’ın ilgisini duydum ve şaşkına döndüm. Çevremdeki insanlarla konuştum ve Lyon’dan ayrılarak Fulham’a katılmak istediğimi çabucak fark ettim. Takım tekrar Premier Lig’e geri döndü ve burada kalmak için yüzde 100’ümü vereceğim” dedi.