Fulham, Scott Parker ile devam dedi!

Fulham’ın geçici menajeri Scott Parker, son haftalarda gösterdiği performansla uzun vadeli kontratı hak etti. Parker, Fulham ile iki yıllık yeni bir sözleşmeye imza attı.

Eski İngiliz futbolcu Şubat ayında görevden ayrılan Claudio Ranieri’nin yerine takımın başına getirilmişti. Geleceği soru işaretlerine bağlı olan menajer imzaladığı iki yıllık kontratla şüpheleri ortadan kaldırdı.

Parker, Fulham’ın başına geçtiği andan itibaren ilk beş haftasında puan dahi görememesine rağmen son dört haftada aldığı üç galibiyetle neler yaratabileceğini kulüp yönetimine kanıtladı. Fulham kulübünün başkanı Shadid Khan, Parker’ın son haftalarda gösterdiği performansı olumlu bulduğunu ve tekrar Premier Lig’e onunla çıkabileceklerini söyledi. Khan, “Scott şubat ayında aramıza katıldı. İster inanın ister inanmayın fakat o geldikten sonra daha iyi bir kulüp olduk. Bu sadece maçlarla alakalı değil o maçların ötesinde iyi bir profesyonel, ona inaniyoruz” dedi.

İmzaladığı yeni kontrat sonrası basının karşısına geçen Scott Parker ise gelecek adına önemli açıklamalarda bulundu. Parker, “Artım meydan takımı ileriye götürme meydanı. Sonuçta her türlü başarı bir kültür ve arzudan geliyor. Bu bizim temelimiz olmalı, bir kültüre sadık kalmalıyız. Taraftarlarımızın hayran olacağı bir kültür yaratmalıyız” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden İngiliz menajer, “20 yıllık futbol deneyimim var, gerek sahada gerekse soyunma odasında neler olduğunu çok iyi biliyorum. Bu deneyimlerimi Fulham’ın geleceği için kullanmak istiyorum” dedi.

İngiliz menajer, futbolculuk kariyerinde 18 kez milli takım forması giyme başarısı gösterdi. Futbolculuk kariyerine Fulham’da nokta koyan Scott, Fulham’dan önce Chelsea, Tottenham, West Ham, New Castle ve Charlton takımlarının formalarını giydi. Premier Lig’de 600 maç barajını açan Scott, şu an ise Fulham ile yeni bir tarih yazmanın heyecanı içinde.

Kaynak: www.bbc.com

Leave a Comment