Fulham patronu Parker, “Sosyal medya baskı yaratıyor”

Fulham patronu Scott Parker, geçtiğimiz günlerde Ryan Sessegnon’dan sosyal medyayı görmezden gelmesini istemişti. Konu hakkında Sky Sports’a konuşan Parker, sosyal medyanın oyuncular üzerinde fazlasıyla baskı yarattığını söyledi.

38 yaşındaki Scott Parker, Ranieri’den boşalan koltuk için Fulham’da geçici menajer olarak göreve atanmıştı. Yaşadıkları dönemin gerçekten zor geçtiğini vurgulayan menajer, özellikle sosyal medyanın oyuncuların performansında etkili bir rol üstlendiğini belirtti.

Fulham’ın geleceği için en parlak adaylardan biri olan Ryan Sessegnon geçtiğimiz sezon harikalar yaratarak takımının Premier Lig’e çıkmasına yardımcı olmuştu. Genç oyuncu harika performansıyla adını büyük kulüplerin transfer hedefleri arasına sokmuştu.

Oyuncusundan sosyal medyayı görmezden gelmesini isteyen ve konu hakkında görüşlerini belirten Parker; “İçinde bulunduğumuz dünya bu ve elbette yaşananları bunun bir parçası olarak görüyorum ama kesinlikle herkesin her fikrinin doğru olduğunu savunmuyorum. Işıkların altındasın ve herkes senin üstüne yoğunlaşıyor. Ryan gibi birçok oyuncu Premier Lig futbolcusu olmak için çabalarken böyle şeylerle uğraşıyor. Sadece yanlış olduğunu söylüyorum. Sosyal medyanın seni etkilemesine izin vermeyerek kendi işine odaklanmalısın. Ryan hakkında yaptığım şey sadece işin ticari boyutu dışında baskının da etkisini göstermekti” dedi.

Sözlerine devam eden Parker, “Ona sadece bununla başa çıkması gerektiğini açıklamaya çalıştım. Bunun büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum, sonuçta bizler insanız. 38 yaşıma geldim ve hala savunmasızım, hakkımda yazılan her şeyi okumaya çalışıyorum fakat onları büyük bir etken haline getirmiyorum. Okuduğunuz şeylerin sizi etkilemesinden uzak kalmanız ve kendinize odaklanmanız gerekiyor” diye konuştu.

Premier Lig’in tamamlanmasına az bir süre kalmışken düşme hattında bulunan Fulham, bu hafta Liverpool ile karşılaşacak. Craven Cottage’da oynanacak karşılaşmada şampiyonluk yarışında olan Liverpool favori gözüküyor. Matematiksel olarak ligde kalma şansı olmasına rağmen Fulham’ın sezon sonunda Premier Lig’den düşmesi bekleniyor.

Leave a Comment