Frenkie de Jong, “Arsenal’i düşündüm”

Frenkie de Jong, Barcelona’ya katılmadan önce Arsenal için oynayabileceğini düşündüğünü söyledi.

Hollandalı genç yıldız, geçtiğimiz yıl Ocak ayında Barcelona ile anlaşmış ve geçtiğimiz hafta Nou Camp’ta tanıtılarak takıma dahil olmuştu. Ajax forması altında harikalar yaratan genç yıldız kariyeri için bir dönem Arsenal’i düşündüğünü söyledi.

Voetbal International’a konuşan Frenkie de Jong, “Arsenal’in geçmişte çok güzel olduğunu düşündüm. Aklımda uzun süredir şu liste vardı: Ajax-Arsenal-Barcelona, ​​buna Marc Overmars rotası diyoruz. Ama evet, doğrudan Barcelona’ya gidebilirseniz, o zaman da tam olarak olmak istediğiniz yerdesiniz. Hayal edebileceğinizden daha hızlı” dedi.

Frenkie, Barcelona’ya 65 milyon sterlin (75 milyon Euro) karşılığında katıldı ve 2024 yazına kadar beş yıllık bir sözleşme imzaladı. Genç oyuncu Ajax’a ise Willem II’den 2015 yazında 260.000£ karşılığında katılmıştı.

Arsenal taraftarlarının uzun süredir şikayet ettiği ve takımın eskisi kadar yıldız oyuncuları ikna edecek etkiye sahip olmadığı gerçeği bir kez daha kanıtlandı. Transfer dönemi boyunca sessiz kalan ve taraftarları büyük beklentiye sokan Kuzey Londra temsilcisinin kulüp sahibi eleştirilmeye devam ediyor.

Leave a Comment