Frank: “Sahaya çıkıp kendimizi kanıtlamak istiyoruz!”

Brentford menajeri Thomas Frank, Premier League’nin açılış maçında karşılaşacakları zorlu Arsenal maçı öncesi katıldığı basın toplantısında takımını değerlendirdi.

Sözlerine sakatlık güncellemeleriyle başlayan Thomas Frank, birçok oyuncusu hakkında durum değerlendirmesi yaptı. Frank, “Josh Dasilva daha uzun vadeli gibi duruyor; bununla ilgili belirli bir tarih yok. Mathias Jensen sezon öncesi forma giyemedi ve o da bu maçı kaçıracak. Ivan Toney ise Cuma gecesi sahada olacak. Ivan’a büyük bir inancım var. Bence Premier Lig’de gol atabilecek tüm yeteneklere sahip. Kendine, hücum oyuncusu olarak da büyük bir inancı var. Bağlantılı oyunu, bitirişi ve farkındalığı hepsi orada, bu yüzden Premier Lig’de de gol atacağına eminim” dedi.

Yaşadıkları Premier League heyecanıyla birlikte aklından geçenleri ve hissettiklerini belirterek devam eden Frank; “Kulüpteki diğer insanlara kıyasla burada çok kısa bir süre kaldım gibi duruyor ama şimdi bakınca dört buçuk yıldır buradayım. Stadın temelini attıklarında buradaydım, takımının yükselişini gördüm ve şimdi bu güzel ana geldik. Yeni stadyumda Premier Lig futbolu oynuyoruz. Birçok insan için dikkate değer bir yolculuk oldu. Gururluyuz, heyecanlıyız, sabırsızlanıyoruz ama sahaya çıkıp kendimizi kanıtlamak istiyoruz. Play-Off Finali’nden sonra büyük bir rahatlama, memnuniyet ve neşe vardı çünkü hedefimize ulaşmıştık. Ama dağın tepesinde otururken baktığınızda daha da yüksek ve daha dik olan başka bir dağ vardı. Artık bunun üzerine çıkmak istiyoruz. Oyuncular elit sporcular ve biz personel olarak kazanmak istiyoruz. Premier Lig’e girip kötü oynamanın bir tatmini yok” ifadelerini kullandı.

Motivasyon dolu konuşmalarının ardından takımının transfer politikasına geçen Thomas Frank, geçirdikleri yaz dönemini olağanüstü olarak nitelendirdi. Frank, “Brentford için olağanüstü bir yaz oldu. Şampiyonada olduğumuz her yaz oyuncu satmak zorunda kaldık ama bu yaz kimseyi satmadık, sadece yeni oyuncular ekledik. Bazı iyi oyuncularımız var. Kadroya ve takıma büyük inancım var. Belki bir yıl sonra yanılırım ama ekibinize bu inancınız yoksa hiçbir şey elde edemezsiniz. Benim için iki basit hedef var. Biri, Cuma günü Arsenal’e karşı oynanacak bir sonraki maçı kazanmak. İkincisi ise mümkün olduğu kadar ligi yüksek bir pozisyonda bitirmektir. Premier Lig’de mümkün olduğunca pozitif fikirli olmak ve hücum etmek istiyoruz. Amacımız bu, bu sezona böyle bakıyoruz” dedi.

Frank: “Arsenal bir geçiş sürecinde ve bu süreçler elbette zaman alır”

Zorlu Arsenal maçını ise sabırsızlıkla beklediğini vurgulayan Thomas, Arsenal hakkındaki düşüncelerini de gizlemedi. Arsenal maçı hakkında gelen soruyu yanıtlayan Frank, “Onlar büyük bir kulüp. İngiltere ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri. Bir geçişten geçiyorlar; tekrar ilk dört kulüp olmak istiyorlar. Mikel Arteta çok umut verici bir yönetici, onu göreve atamakla doğru olanı yaptılar. Yeni bir ekip ve yeni bir kültür oluşturmaya çalışıyorlar; bu elbette zaman alır. Her menajer ve takımın maç kazanması gerekiyor ama gelecekte heyecan verici ve yeni bir şeyler yaratabileceklerine inanıyorum. Onlara çok büyük bir saygım var” diye konuştu.

Son olarak sezona iç sahada başlamalarına değinen ve sözlerini noktalayan Frank, “Taraftarlara ihtiyacımız var. Cuma gecesinden iki şey bekliyorum: Oyuncularım kendilerini yere serecek ve taraftarlar her dakika arkamızda olacak. Bu, daha önce hiç bulunmadığımız yeni bir dünyanın başlangıcı. Sadece heyecanlıyız ve iyi bir tarafa karşı oynamak için sabırsızlanıyoruz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.brentfordfc.com/