Frank: “Övgüyü fazlasıyla hak ediyorlar!”

Brentford patronu Thomas Frank, West Ham United maçı için düzenlenen basın toplantısında rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu.

West Ham’ın iki puan gerisinde yer alan ve rakibinin üstüne çıkmak için hafta sonunu bekleyen Brentford’da Thomas Frank, rakibi hakkında düşüncelerini belirtti. Rakibinin yaptığı işe hayranlık beslediğini söyleyen Frank, West Ham’a övgülerde bulundu. Frank, “David Moyes olağanüstü bir iş çıkarıyor. West Ham’da yaptığı şey harika. Oynama biçimleri, oyuncu kadrosu her şeyiyle inanılmazlar. Geçen sezonu Arsenal ve Tottenham’ın önünde kapatarak ilk altıda bitirdiler ve bu dikkate değer bir şey. Bunu sürdürmeye devam ediyorlar ve Avrupa Ligi’nde altı puanları var. Gerçekten çok önemli bir iş yapıyorlar” dedi.

West Ham özelinde konuşmalarını sürdüren Frank, Michail Antonio’ya ise özel bir parantez açtı. Thomas, “Onlarla bir hazırlık maçında karşı karşıya geldik ve o gün Michail biraz sessiz kaldı. Onun yüzde yüz hazır hissettiği an 20 gol atacağından eminim. Hatta daha fazlasını bile yapabilir. Güç ve hız açısından biraz Romelu Lukaku’ya benziyor ama aynı zamanda çok iyi bir bitirici, bu yüzden çok ilginç bir oyuncu olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ivan Toney’nin İngiltere milli takım kadrosuna seçilmemiş olması hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Thomas, elbet bir gün oyuncusunun bu fırsatı bulacağını söyledi. Sözleriyle Ivan Toney’e destek olan Thomas, “Ivan şimdiye kadar gösterdiği performansı göstermeye devam ederse, kesinlikle bir gün orada olacağını düşünüyorum. Bence Gareth zaten ona bakıyor ve bunu ondan bekliyorum. Gareth, İngiltere menajeri olarak harika bir iş çıkardı, elde ettiği sonuçlar kendiliğinden her şeyi gösteriyor. Çok detaylı bir adam ve Ivan’a baktığından eminim. Sadece şu an sahip olduğu oyuncular arasında dengeyi bulmaya çalışıyor. Ama dediğim gibi Ivan performansını korumaya devam ederse, işin sonunda bu şansı bulacaktır” dedi.

Kaynak: https://www.brentfordfc.com/