Frank: “Newcastle devlere meydan okuyor!”

Newcastle United deplasmanı öncesi kameraların karşısına çıkan Brentford patronu Thomas Frank, katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Newcastle United’ın imkanları ve rekabet düzeyi hakkında Thomas Frank: “Şu an sahip olduğumuz parayla rekabet etmeye çalışıyoruz ve bir bakıma hepimizin yolu aynı. Onların sahip olduklarından ziyade sahada neler olduğu ve neler planlandığı daha önemli bir konumda bulunuyor. Elbette onlar gibi takımlarla ya da ligin üst sıralarında yer alan takımlarla rekabet etmemiz için mucizeye ihtiyacımız var, bunu görmezden gelmiyoruz. Futbolda paranın ne kadar önemli olduğunu ve bu konuşmaların ne kadar etkili olduğunu biliyoruz ama dediğim gibi şu an için konu para değil, bugünün gündeminde para yok.”

Konu hakkında görüşlerini belirtmeye devam eden Thomas Frank: “Zamanla büyük paralara karşı rekabet etmek çok zor, özellikle ilk altıda yer alan takımlara yönelik konuşuyorum. Bu sadece onların tarihleriyle ve büyüklükleriyle ilgili değil, esas olarak sadece herkesten çok daha büyük bir bütçeye sahip olmalarından kaynaklanıyor. Newcastle United ise onlardan daha farklı bir konumda bulunuyor, onlara karşı meydan okumak istiyor ve adını ilk altıya yazdırmayı planlıyor, bu yüzden belki de gelecek yıllarda ilk yedi diye bahsedebiliriz.”

Ivan Toney ve milli takım haberleri hakkında Thomas Frank: “Ivan için en önemli şey her gün sahaya çıkıp antrenman yapması ve çalışmalarını sürdürmesi. Umarım hafta sonu Newcastle United karşısında 1 veya 2 gol atar ve tekrar adından söz ettirmeye başlar. Sonrasında onun hakkında soru sorulması gereken kişi biz değiliz, bu konuda Gareth Southgate’e sorular sorulması gerekecek. Dünya Kupası için en iyi kadroya karar vermek Gareth’e kalmış. En iyi kadroyu seçeceğinden de eminim. Sonuçta Gareth, Dünya Kupası’nı kazanmak istiyor, böylece en iyi ve en rekabetçi kadroyu getirecek ama kendi fikrimi söylemem gerekirse Ivan kadroda olmayı hak ediyor diyebilirim.”

Kaynak: https://www.brentfordfc.com/