Frank: “Formumuzu sürdürmek istiyoruz!”

Brentford patronu Thomas Frank, hafta sonu oynanacak Brighton maçı için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

İptal edilen Boxing Day maçları için düşüncelerin nedir?

Thomas Frank: “Benim düşüncelerim, bunun sürpriz olmadığı ve devam eden bir pandemi içindeyiz. Avrupa ve dünya genelinde vakalarda bir artış görüyoruz, bu yüzden sanırım bunun bir parçası olarak bizlere yansıyor. Açık olmak için defalarca kez söylediğim gibi, eğer kadroda ve oyuncularda çok fazla pozitif vaka varsa yapacak başka bir şey yok.”

Herhangi bir sakatlık güncellemesi var mı?

Thomas Frank: “Chelsea maçında oynayan herkesin hazır olması gerekiyor.”

Beş değişiklik hakkında neler konuşuldu, bu konuya yorumunuz nedir?

Thomas Frank: “Olumlu bir şey olacağını düşünüyorum. Covid süresi boyunca beş değişiklik hakkımızın olması gerektiğini düşünüyorum; Sadece oyuna yeni bir şeyler katacağını düşünüyorum. Daha fazla taktiksel değişiklik de yapabilirsiniz, sadece kondisyonla alakalı değil bu yüzden iyi olacağını düşünüyorum. Zamanında bir yedekten üçe geçtik ama kadro arttı ve yedek kulübesinde 20 kişi var, neden hala beş değil anlamıyorum.”

Son form grafiğiniz hakkında neler düşünüyorsunuz?

Thomas Frank: “Çok memnunum. Bugün oyuncularla bunun hakkında konuştum, özellikle Everton maçından ve ayrıca bu Chelsea maçından söyleyeceğim şeyler vardı. Bence bu süreç boyunca çok iyi performanslar gösterdik. Defansif anlamda daha iyi olmaya çalışıyoruz, rakiplerimize daha az şans tanıyoruz. Hücum anlamında da daha iyisi için kendimizi zorluyoruz. Konumumuzdan memnunuz, daha iyisini yapmak istiyoruz. Bu şekilde devam etmeliyiz.”

Brighton hakkında ne düşünüyorsunuz?

Thomas Frank: “Bence çok iyi bir iş yaptılar. Bence Graham ve ekibi orada üst düzey bir iş çıkarıyorlar, oyun tarzlarını her yıl sürekli olarak geliştiriyorlar. Onlar da biraz bizim gibi biraz şanssızlar; son maçlarda daha fazla puan almalıydılar, daha fazla beraberlik almalıydılar. Yani son maçlarda kazanmak için biraz uğraştılar ama bunun nedeni futbolun rastgele bir oyun olması. Son zamanlarda oynadıkları birçok maçı Newcastle ve Leeds’e karşı da kazanmalıydılar, ancak birçoğunu domine ettiler, şanslar yarattılar ve güzel bir futbol oynadılar.”

Kaynak: https://www.brentfordfc.com