Frank: “Aynı şekilde devam etmek zorundayız!”

Hafta sonu Leicester City ile karşılaşacak olan Brentford’da patron Thomas Frank, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takımı ve rakibi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Frank, sözlerine ilk olarak Leicester City değerlendirmesi yaparak başladı. Leicester City’den bahsederken özellikle hafta içi gösterdiği harika performansla dikkatleri üzerine çeken Patson Daka’ya değinen Frank, “Daka’yı takip ettik, özellikle oynadıkları maçı dikkatle izledik. Harika bir performansa imza attı, farkında olmamız gereken bir oyuncu. Ona karşı önlemler almalıyız, hafta içi takımına öncülük etti. Ama Brendan Rodgers’ın Pazar günkü maç için ne yapacağını bilmiyoruz. Vardy, Iheanacho, Daka hangisi sahada olacak önce bunu öğrenmeliyiz. Biz her şeye rağmen üçüne de hazırlıklı olacağız. Çok kaliteli ve tehditkarlar, onları görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullandı.

Leicester City değerlendirmesiyle sözlerine devam eden Frank, “Brendan Rodgers ve ekibi son birkaç yılda harika bir iş çıkardılar. Geçtiğimiz sezonu harika bir konumda bitirdiler, Şampiyonlar Ligi’ne oldukça yaklaştılar ve güzel bir futbol oynuyorlar. Gerçekten tehlikeli olan bir takım inşa ettiler, eminim bu sezon yine ilk dört için mücadele edeceklerdir. Onlar üst düzey bir menajer ve üst düzey personele sahip kaliteli bir takım. Oyundan bir şeyler çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekecek, ki bunu yapabileceğimize elbette inanıyoruz” dedi.

Rakibinin ardından kendi takımına odaklanan ve ekibini değerlendiren Frank, takım inancı hakkında düşüncelerini paylaştı. Frank, “Kendine güvenen ve kendine inanan oyunculardan oluşan iyi bir kadromuz var. Vurabileceğimizi düşündüğümüz seviyeye ulaşırsak, böyle takımlara karşı eşit bir oyun oynamak için iyi bir fırsatımız olduğu biliyoruz. Biz sadece bu mesajı pekiştirmek istiyoruz. Premier Lig’e özel bir şeyler kattığımız için mutluyuz ve eklemeye devam etmek için çok yüksek bir seviyede performans göstermemiz gerektiğinin sürekli farkındayız. Bu yıl bir şeyler yapmak için farklı bir görevdeyiz, bakalım bu bizi nereye kadar götürecek. Genel olarak attığımız adımlardan ve takım olarak gösterdiğimiz çabadan memnunuz” diye konuştu.

Son olarak gündemi sarsmaya devam eden Steve Bruce konusuna değinen Frank, yaşanılan süreçlerin bazen ne derece önemli olduğunu sorguladığını belirtti. Frank, “Modern dünyada görünüşe göre çok fazla eleştirilmeniz işin bir parçası. Steve Bruce’un durumu bazen buna değip değmediğini düşünmenizi sağlıyor. Neden bu kadar ortaya atılıyoruz diye düşünüyorum. Bu konuda biraz şanslıyım. İyi insanlarla çalışma ayrıcalığına sahibim; inişler ve çıkışlar elbette var ama aldığım tepkiler hiçbir zaman böyle olmadı. Eleştirilerden etkilenmeyen tek bir insan yoktur, bunu herkes anlamalı. Tabii ki bazen beni de etkiler ama ailem ve arkadaşlarım başta olmak üzere önceliklerimin doğru olduğuna eminim. Bunu yapmak istemezsem, başka bir şey yapacağımdan eminim” dedi.

Kaynak: https://www.brentfordfc.com/