Fowler Premier Lig’de çalışmak istiyor!

Liverpool’un efsane forveti Robbie Fowler, Premier Lig’de takım çalıştırmak istediğini dile getirdi. Fowler, Brisbane Roar’daki mevcut rolünün Premier Lig için bir hazırlık olduğunu söyledi.

Şu an Avustralya A-Ligi’nde yer alan Brisbane Roar FC takımında görev alan Robbie Fowler gelecekte Premier Lig’de bir takım yönetmek istediğini vurguladı. Liverpool tarihinin en golcü altıncı oyuncusu konumunda yer alan İngiliz efsane, “Premier Lig’de bir ekip yönetmek istiyorum ve Tony’nin Premier Lig’deki ekibimin bir parçası olarak benimle gelmesini istiyorum. Ben oraya döneceğime inanıyorum, ulaşmak için büyük bir istek var. Oraya ulaşmak için elimden geleni yapacağım. Burada başlıyor, gerçekten başlıyor. Dışarıda büyük bir dünya olduğunu biliyoruz, çok fazla fırsat var ve onları almaya hazırız.” dedi.

Brisbane’ye katılmadan önce Thai kulübü Muangthong United’da oyuncu koçu olarak da kısa bir süre çalışan Fowler, Avustralya’da yabancı bir antrenör olarak baskı ile karşı karşıya olduğunu ancak bu şüphelerin yanlış olduğunu kanıtlamaya kararlı olduğunu söyledi. Fowler, “Geçen yıl bulunduğumuz yer ve belki de beklenti seviyeleri nedeniyle zor oldu. Kesinlikle burada, çünkü açıkçası İngiliziz diye bir baskı var. Burada biraz İngiliz karşıtı duygu olduğu izlenimini edindik ve bence insanlar başarısız olmamızı istiyor. Ama bu bizi biraz daha başarılı olmamız için itiyor” diye konuştu.

İngiltere’ye geri dönüş planı hakkında konuşan Fowler, öncelikle Liverpool’a taşınacağını ve şehirde biraz zaman geçireceğini belirtti. Fowler Liverpool koltuğu için ise, “Açıkça Jurgen’in [Klopp] sonsuza dek orada kalmasını istiyorum çünkü o mükemmel” ifadelerini kullandı.

Liverpool’un Premier Lig’i yenilmeden tamamlayıp tamamlayamacağı sorusuna ise, “Bence başarabilirler” yanıtını verdi.

Leave a Comment