Fletcher, “Yönetim transferlerle Solskjaer’i desteklemeli”

Eski Manchester United oyuncusu Darren Fletcher, United’ın transfer pazarında aktif olarak Ole Gunnar Solskjaer’i desteklemesi gerektiğini söyledi.

Sahada beklenilen performansı bir türlü veremeyen United, transfer döneminde de rakiplerinin bir hayli gerisinde kaldı. Takımdan ayrılacak isimlerin transfer olmak istememesinden dolayı eli kolu bağlı durumda olan United yönetimi, Ole Gunnar Solskjaer’in takviye istediği bölgelere henüz transfer gerçekleştiremedi.

United’ın transfer politikasını eleştiren bir diğer eski oyuncu ise Darren Fletcher oldu. Ole Gunnar Solskjaer’e yeteri kadar imkan tanınmadığını vurgulayan Fletcher, “Manchester United’ın oyuncularla imzalamasının daha zor olduğunu biliyoruz. Değer yükseliyor, müzakereler zor geçiyor ama aynı zamanda hayal kırıklığına uğrayacaklar. Ole, taraftarlar, kulübün etrafındaki herkes, Chelsea ve diğer takımların işlerini erken yapabilmelerinden dolayı şikayet edecekler. Herkes planlarını yaptı ve bunlara göre hareket etti. United hala bir plana sahip değil. Benim gözümde Ole Gunnar Solskjaer, yaptığı iş ile istediği oyuncuların alınmasını hak ediyor. Bu konuda eminim, ona yeteri kadar transfer imkanı verilmediğini düşünüyorum. Geçmişte birçok menajere daha çok imkan verildiğini görmüştük” dedi.

Sözlerine devam eden ve takımın yetersizliğe dikkat çeken Fletcher, “Her zaman kulübün en iyi çıkarlara göre hareket ettiğini biliyorum, bunu biliyorum ama bazen Ole de kendine bakmak zorunda çünkü sezon içinde yargılanacak olan o. İnsanlar yaptığınız işe bakmıyor, hemen istiyorlar ve haklılar; Manchester United’ın istedikleri yere ulaşması için oyunculara ihtiyacı var. Liverpool’a meydan okumaya yaklaşmak için üç, dört, beş oyuncuya ihtiyaçları var. Eğer transfer yapmazlarsa, ligi ilk dörtte bitirmek zor olacak. Ole Gunnar Solskjaer’e yapılan bu baskı ve eleştirilerden nefret ediyorumçünkü harika bir iş çıkardığını hissediyorum. Yönetim Kurulu onu desteklemek zorunda. Ole ve kulüp belirleyecek. Ona yardım etmek ve birkaç oyuncu almak için beş ya da altı günleri var. Artık bunu yapmalılar” diye belirtti.