Fernandinho bir yıllık sözleşmeye imza attı!

Manchester City, 36 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Fernandinho ile sözleşme tazeledi. Geçtiğimiz sezon sonu kontratı sona eren Fernandinho ile yeni sözleşme imzalandığını duyuran Manchester City, kaptanı takımda tuttu.

Sözleşmeye atılan imzaların ardından kameraların karşısına geçen tecrübeli oyuncu kulüp kanalına açıklamalarda bulundu. Fernandinho, “Aklımda her şey tamamlandı diye bir şey yok. İşte bu yüzden bir yıl daha burada kalmaya karar verdim. Kulübün hedeflerine ulaşması için yardım etmeye çalışacağım. Benim açımdan bakış açısı bu şekilde, bunu yapabiliriz. Hala iyileştirilecek ve ulaşılacak yeni hedefler var. Açıkçası, ben ve ailem için Manchester’da bir yıl daha kalmak büyük bir zevk” dedi.

Yaşının verdiği tecrübe ile genç oyuncular üzerindeki etkisine de değinen Fernandinho, “Yaptığım şeyi sürdürebilirsem ve buna devam edebilirsem, onları hem saha içinde hem saha dışında daha iyi bir konuma ulaştırabilirim. Bu şekilde genç oyuncuların gelişiminin yanı sıra takım için de iyi bir ilerleme kaydedebiliriz. Bunları yapmaya devam edebilirsem orada en mutlu insan ben olurum” diye konuştu.

Fernandinho’nun ardından mikrofona geçen Futbol Direktörü Txiki Begiristain de düşüncelerini ifade etti. Begiristain, “Fernandinho’nun Manchester City’ye katkısı abartılamaz. O olağanüstü bir futbolcu ve dünyanın en iyilerinden biri. Kendi konumunda dünyada çok özel, örnek bir profesyonel. 2013 yılında buraya geldiğinden beri, tavrı ve tutarlılığı olağanüstüydü ve en etkili oyuncularımızdan biri haline geldi. O bizim kaptanımız; liderimiz ve bu onun üstün olduğu bir konum. Kadromuzda yetenekli genç oyuncular var ve bu nedenle bizimle birlikte olması hayati önem taşıyor. Fernandinho’nun bilgisi ve tecrübesi bize çok şey katacaktır. Bizim için önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor ve başka bir oyuncuya kendini adamasından memnunuz” diye belirtti.

2013 yılında Manchester City’e katılan Fernandinho, geçirdiği sekiz yıl içinde City formasıyla 4 Premier Lig, 1 FA Kupası, 6 Lig Kupası ve 2 Community Shield kazanma başarısı gösterdi.

Kaynak: https://www.mancity.com