Ferguson: “Kim olduğumuzu göstermeliyiz!”

Sahasında Aston Villa ile karşılaşacak olan Everton’da geçici patron Duncan Ferguson, düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Takımın genel durumu hakkında Duncan Ferguson: “İyi bir hafta oldu. Oyuncular iyimser, seanslar iyi geçti ve gidişattan memnunum. Şu an farklı bir ses var, büyük fark bu, oyunculardan her zaman tepki alıyorsunuz. Onları da bizim kadar zorladım. Bunu sürekli yapabilirim. Yoğunluğu korumalarını istiyorum.”

Potansiyel kalıcı menajerlik pozisyonu hakkında Duncan Ferguson: “Sonunda düşünüyorum, belki bir gün olabilir ama şu anda o tecrübeye pek sahip değilim. Benim işim yaklaşan oyunları yönetmek ve gemiyi dengede tutmak. Eminim yeni menajeri belirleyecekler ve içeri birini alacaklar. Futbolda neler olacağını asla bilemezsiniz ama benim işim bir sonraki maça odaklanmak. Elbette yoğun bir süreç olacak ve her zaman dünyanın en iyi menajerleriyle ilgilenecekler.”

Rafael Benitez’in görevden alınmasıyla ilgili Duncan Ferguson: “Sonuçlar yeteri kadar iyi değildi. Çok şaşırmadım ve Rafa’nın da çok şaşıracağını düşünmüyorum. Kötü gidiyorduk ve sonuçlar oldukça açık bir şekilde adeta konuşuyordu. Oyunculara ayrılık sonrası bir Everton oyuncusu olarak neye ihtiyaç olduğunu ve taraftarların ne istediğini anlattım. İşte bu yüzden onlara kafa tutuyorum. Geçmişte bazı şeyler yeterince iyi değildi. Hayranlarımıza ne olduğumuzu göstermeli ve formaları için savaşmalarını sağlamalıyız. Taraftarlarımıza değer verdiğimizi ve sonuç almak için mücadele kararlılığı göstermeliyiz. Bu, taraftarları bizimle daha da fazla bir araya getirmeye yardımcı olacak.”

Farshad Moshiri’nin desteği hakkında Duncan Ferguson: “Kulüp sahibi inanılmaz miktarda para yatırdı, bu takım için büyük bir destek. Verdiği para ve stadyumun gelmesiyle kulübe tam bir bağlılık gösterdi ve ona sahip olduğumuz için şanslıyız.”

Oyuncular hakkında Duncan Ferguson: “Gerçek renklerini göstermeye kararlılar ama sahada neler olacağını kestiremeyiz. Kötü sonuçlar alırsanız, daha da işler yuvarlanıyor ve bunu tersine çevirmek zorlaşıyor. Bu hafta onlara biraz güvenmeye çalıştık ve onlara evlerindeki gerçekleri anlatmaya çalıştık, antrenman sahasında iyiydiler ama önemli olan sadece sahada neler yaptığımız oluyor.”

Carlo Ancelotti hakkında Duncan Ferguson: “Carlo harika bir menajerdi, ondan çok şey öğrendim, harika bir menajer, harika bir taktikçi, çocuklarla arası harika ve benim için gerçek bir ilham kaynağı oldu. Çocukları uçurdu ve biraz durdu. Onunla konuştum, beni yakın bir zamanda aradı. İnanılmaz bir menajer ve dünyanın en iyilerinden biri, bu yüzden ondan çok şey öğrendiğimi gururla söyleyebilirim.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/