Farke: “Zor olacak ama kendimize güveniyoruz!”

Manchester City ile oynayacağı zorlu maç öncesi basının karşısına geçen Norwich City menajeri Daniel Farke, önemli açıklamalarda bulundu.

Manchester City ile oynanacak zorlu maç öncesi kendinden emin gözüken Daniel Farke, maç hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Farke, “Bu maçı sabırsızlıkla bekliyoruz ve bir sonuca varmak istiyoruz. İlk maçta Pep Guardiola ile karşılaşırsanız, bunun dünya futbolundaki en büyük görevlerden biri olduğunu bilirsiniz. Zor bir maç olacak, ancak becerilerimize ve güçlü yanlarımıza sahip olduğumuzu biliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yaparsak en iyi takımlara zarar verebiliriz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Şikayet etmiyoruz. Bu takımlara karşı rekabetçi olmak için çok çalıştık. Liverpool ve Manchester City ile oynayarak başlamak gerçekten çok zor. Her şeyin ötesinde sezon öncesi birçok sorunla karşılaştık. Yani muhtemelen bakarsak dünya futbolunda sahip olduğunuz en zorlu iki maç. Dediğim gibi şikayet etmiyoruz ve böyle maçlara sahip olmak istiyoruz. Her şeyimizi sahaya yansıtmalıyız” diye konuştu.

Manchester City maçının değerlendirmesinden sonra transfer dönemi hakkındaki görüşlerini dile getiren Farke, “Kulübü ve Stuart Webber’in çalışmalarını övmek zorundayım çünkü yaptığı işin harika olduğunu düşünüyorum. Her transfer döneminde yaratıcı olmalıyız. Stuart’ın sahip olduğumuz fırsatlarla harika şeyler yaptığını düşünüyorum. Stoper, bek ve orta saha için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bir şeyler yapacağımızdan da oldukça eminim. Kesinlikle sol bek istiyoruz çünkü her pozisyon için opsiyonlara ihtiyacımız var. Basına çıkan söylentiler ve isimler hakkında konuşmak bizim tarzımız değil, iş bittiğinde bunu teyit edeceğiz” diye belirtti.

Son olarak takımı hakkında güncelleme yapan Daniel Farke, sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları hakkında bilgilendirme yaptı. Farke, “Płacheta, Covid-19 enfeksiyonunun etkileri nedeniyle hala müsait değil. Andrew Omobamidele ise tekrar antrenmanlara çıktı ve artık müsait. Christoph Zimmermann hakkında bir soru işareti var. Bunun dışında herkes mevcut. Sezon öncesi kampımızda büyük bir sıkıntı yaşadık. Aşı işlerini uzmanına bırakıyorum. Bir oyuncu sorarsa tavsiyemi veririm. Ben aşıya çok inanırım. İyi olacaksa herkes için bunu tavsiye ediyorum” dedi.

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/