Farke: “Hiçbir şey kesin değil!”

Norwich City menajeri Daniel Farke, zorlu Chelsea maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında rakibi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Chelsea deplasmanı hakkında Daniel Farke: “Bu sezon için belirleyici bir oyun değil ama bizim için önemli bir destek olabilir. Chelsea ile deplasmanda karşılaşmak belki de dünya futbolundaki en zorlu görevlerden biri. Bahislere bakarsak her şey bize karşı ama asla sonuca ait yüzde yüz bir veri yok. Kendimizi yok saymak istemiyoruz.”

Chelsea’nin sakatlık sorunları ile ilgili Daniel Farke: “İyi oyuncuların oyundan çıkmasının olumlu olduğunu düşünmüyorum. Umarım Timo ve Romelu yakında geri dönerler ama elbette Chelsea’nin her zaman birinci sınıf bir çözümü vardır, örneğin Kai Havertz gibi.”

Norwich sakatlık tablosu hakkında Daniel Farke: “Christoph Zimmermann hala dışarıda ve Pazartesi günü ayak bileği ameliyatı olacak. Altı hafta antrenmanlardan uzak kalmasını bekliyoruz. Billy Gilmour, Chelsea’den kiralık olarak aramıza katıldığı için bu hafta uygun olmayacak. Todd Cantwell ise çok fazla antrenman kaçırdı, bu yüzden yarının konusu değil. Premier League seviyesindeki savaşlara hazır olması için önünde hala uzun bir zaman var.”

Thomas Tuchel hakkında Daniel Farke: “Thomas gezegendeki en büyük koçlardan biri ve özgeçmişi her şekilde kendini gösteriyor. Dortmund’da birlikte çalıştık. Şimdi o kadar yoğun bir programımız var ki bir kahve içmek için bile zaman bulamıyoruz. Onun adına, yaptıkları adına çok mutluyum. Aramızdaki dostluğun ötesinde ona meslektaşım olarak çok fazla saygı duyuyorum.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/