Farke: “Bazen sahada sert bir sevgi vermeniz gerekiyor!”

Everton ile oynanacak maç için basın toplantısına katılan Norwich City menajeri Daniel Farke, sakatlıklar ve beklentileri hakkında konuştu.

Sakatlıklar hakkında Daniel Farke: “Christoph Zimmermann, ayak bileği sorunu nedeniyle maçı kaçıracak. Przemyslaw Placheta, Covid semptomları nedeniyle hala dışarıda, ancak önümüzdeki hafta onu tekrar eğitime almayı umuyorum. Todd Cantwell kişisel sebeplerden dolayı takımdan ayrıldı ve kupa maçından sonra Milot Rashica’nın arkasında bir soru işareti var. Mathias Normann kupa maçını kaçırdı ama antrenmana geri döndü, şu an için müsait. Ayrıca bugün geri dönen Josh Sargent ile de iyi haberler var. Genel olarak tablo böyle gözüküyor.”

Oyuncularından neler beklediği hakkında Daniel Farke: “Duran toplardan gol atmak bizim için önemli. Bu pozisyonlarda beklentim artıyor. Oyuncu olarak Teemu Pukki’nin daha fazla gol atmasını bekliyorum ama diğer takım üyelerinden daha fazlasına ihtiyacımız var. Oyuncuların sahada sorumluluk almaktan korkmamasını seviyorum, sadece doğru şekilde olması gerekiyor. Bazen sahada sert bir sevgi vermeniz gerekiyor.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/