Fabregas Arsenal’den neden ayrıldığını açıkladı!

Arsenal’de geçirdiği süre boyunca taraftarların ve takımının vazgeçilmezi olan Cesc Fabregas, 2011 yılında Arsenal’i bırakarak Barcelona’ya gidişinin perde arkasını anlattı.

Cesc Fabregas, Arsenal’den eski takım arkadaşlarıyla olan ilişkilerinden, kazanılan ya da kazanılamayan kupaların baskısından ve takıma yüksek kalitede oyuncuların katılmamasından dolayı ayrıldığını açıkladı. 2003 yılında henüz 15 yaşındayken Barcelona’dan Arsenal’e transfer olan Fabregas, Barcelona’nın ardından Chelsea forması ile Premier Lig’e geri dönmüştü.

Arseblog ile gerçekleştirdiği geniş kapsamlı röportajda Fabregas, ayrılış sürecinden açıkça bahsetti. Fabregas, “Arsenal’de Samir Nasri ve Robin van Persie’nin ayrıcalıklara sahip olduğunu düşünüyordum. Ben Arsenal kaptanıydım ve takımımım kazanması için birçok şey yaptım. Bazen kaybettiğimiz maçlardan sonra eve gider ve ağlardım. Takımımın kazanması için takım arkadaşlarımı yönlendirmeliydim fakat farklı hislere kapılmıştım, bazı geceler uyuyamıyordum. Gerçekten uykusuz kaldığım geceleri hatırlıyorum ve acı çekiyordum. Kaybettiğimiz maçlardan sonra ben kendimi yıpratırken bazı oyuncular gülüyordu ve hiçbir şey olmamış gibi davranıyordu. Güzel bir futbol oynuyorduk ve oyunlardan keyif aldım ama kendime liderlik etmek, her şeyi yapmak için baskı yapıyordum. Bir noktada kendimi yalnız hissettim. Özellikle son iki ya da üç yıl içinde, Robin ve Samir’in tek oyuncular olduğunu hissettim. Söylediklerim kibirli açıklamalar değil, o zamanlar böyle düşünüyordum. Zihinsel ve teknik olarak seviyemdeki oyunculardı. Aklıma birçok şey takıldı ve itiraf etmeliyim, zihnim o zamanlar boştu ve düşündüklerim beni hapsediyordu. Sadece takımım için elimden gelenin fazlasını yapmak isterken, kötü sonuçlardan memnun olan insanlarla aynı yerde durmak canımı sıkmıştı” diye konuştu.

Leave a Comment