Fabinho’nun performansı güven verdi!

Liverpool’un orta saha oyuncusu Georgino Wijnaldum, takım arkadaşı Fabinho’nun stoper olarak gösterdiği performansı ve çok yönlülüğünü övdü.

Merseyside derbisinde sakatlanarak oyundan çıkan ve uzun bir süre sahalardan uzak kalacak olan Van Dijk’ın yokluğunda nasıl bir yol çizeceği merak edilen Liverpool’da; Fabinho adeta kurtarıcı rolü üstlendi. Everton ve Ajax maçlarını stoper olarak tamamlayan Brezilyalı isim gösterdiği performansla hem takım arkadaşlarına hem de taraftarlara güven verdi. Jürgen Klopp yönetiminde zaman zaman sağ bek ve stoper pozisyonlarında oynatılan defansif orta sahanın Van Dijk’ın yokluğunda stoper olarak kadroda yer bulacağı düşünülüyor.

Amsterdam’da alınan Şampiyonlar Ligi galibiyetinin ardından takım arkadaşına övgüler yağdıran Georgino Wijnaldum, “Fabinho bir stoper olarak harika bir performans sergiliyor. Orada oynadığı maçlarda gol yemediğimizi düşünüyorum. Ayrıca oynayış biçimi de hayatı boyunca orada oynuyormuş gibi. Farklı pozisyonlarda oynayabilen bir oyuncuya sahip olmak harika. Oynadığı tüm oyuncularla bunu iyi yapıyor, bu yüzden takım için iyi bir şey” diye konuştu.

Wijnaldum’un ardından basın toplantısına katılan Klopp da oyuncusunun çeşitli pozisyonlarda forma giyebilmesini kendileri adına büyük bir şans olarak değerlendirdi. Klopp, “Fabinho farklı pozisyonlarda oynayabilir, aslında oynamayı seviyor. Ondan sağ bek oynamasını isteseydim, bundan çok hoşlanacağını sanmıyorum, ancak şu anda bizim durumumuzda bu çocukları zinde tutmalıyız ve bize çok yardımcı olabilirler. Fabinho’nun orada iyi oynamasına şaşırmadım yoksa çok zor olsa bile farklı bir çözüm düşünebilirdik. Bu gece gerçekten memnunum, onun adına memnunum, güven verdi ve bize yardımcı oldu. O iyiydi ama o bile daha iyi oynayabilir! Joe ve Fabinho ile olan bu kombinasyon, daha önce birlikte oynadıklarını sanmıyorum, belki bir kez. Birbirlerine ve o pozisyondaki sözlü taleplere alışmaları gerekiyor, orta saha oyuncularına yardım etmek için söylemeniz gerekenler var, bu yüzden iyi bir performanstı, ancak iyileştirilmesi gereken çok şey var” dedi.