Everton ve James Rodriguez yol ayrımında!

Merseyside ekibi geçtiğimiz yaz bedelsiz olarak kadrosuna kattığı James Rodriguez’i iyi bir teklif karşılığında elden çıkartmaya sıcak bakıyor.

2020 yazında Everton tarihinin en çok kazanan oyuncusu olarak kulübe katılan James Rodriguez’in kulüpteki geleceği belirsizliğini korumaya devam ediyor. Merseyside ekibinin maaş yükünü azaltmak ve yeni transferler gerçekleştirebilmek için ilk olarak Kolombiyalı ile yollarını ayırması gündemde.

Carlo Ancelotti’nin Merseyside ekibinin başına geçmesi sonrası kariyerinde üçüncü kez İtalyan çalıştırıcı ile bir araya gelen oyuncunun Ancelotti’nin ayrılması sonrası durumu belirsiz bir hal almıştı.

Sözleşmesi 2022 yılına kadar devam ediyor olmasına karşın yeni patron Rafa Benitez’in planları arasında yer almadığı basına yansıyan oyuncu, konuyu Twitch kanalında değerlendirdi. Kolombiyalı yıldız “Beni neresi gerçekten isterse orada oynarım, şimdiye kadar birçok ligde forma giydim. İtalya’yı özlüyorum. Orada oynayabilmek güzel bir seçenek olur.” ifadelerini kullanarak ayrılık olasılığının gerçek bir ihtimal olduğunu doğrulamış oldu.

Özellikle Benitez’in büyük bir yeniden yapılanma planladığı, bu yapılanma için bütçe oluşturmak istediği bilinirken, kulüp tarihinin en yüksek maaş alan oyuncusu unvanıyla James’in bu aşamada ilk opsiyon olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ortaya çıkan bu tablonun sonucu olarak Everton Kolombiyalı yıldızı için alabileceği en doğru teklifi almak için beklemeye geçmiş durumda.

James geride kalan 2020/2021 Sezonunda 26 maçta forma giyerken 6 gole imza atmıştı.

Kaynak: https://www.skysports.com/