Everton artık kupa istiyor!

Everton’ın Real Madrid’den kadrosuna kattığı yıldız isim James Rodriguez, kendisinin ve kulübün geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kolombiyalı oyuncu, takımının uzun süredir kupa kazanamama engelini aşabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz sezon sonu kadroyu geliştirmek istediğini belirten Ancelotti’nin isteklerini tek tek karşılayan Everton, kupalar hedeflemeye başladı. 29 yaşındaki oyuncu, Everton’ı tercih etmesindeki en önemli nedenlerden birinin takımın kupa özlemini sonlandırmak istemesi olduğunu söyledi. Rodriguez, “Neden olmasın? Burası tarihi olan bir kulüp. Kulüpte her seviyede başarmak ve kupa kazanmak isteyen çok sayıda ciddi fikirli insan var. Bu bir gecede olmayacak, ancak ilerleme kaydedebileceğimize dair gerçek olumlu işaretler gördüm ve bence kupalar bir olasılıktan daha fazlası. Ben her zaman daha fazlasını başarmak isteyen türden biriyim. Burası yeni bir lig ve çok önemli, büyük bir lig. Ayrıca her gün öğrenen bir insanım, yanımda daha önce çalıştığım ve beni çok iyi tanıyan bir menajerim var. Beni çok etkiledi, geri dönüp onunla tekrar çalışma şansına sahip olmak harika. Aramızda iyi bir his ve ilişki var. Çok fazla geçmişi olan iyi bir kulübe geliyorum, elimden gelenin en iyisini yapmaya istekliyim” dedi.

Rodriguez, kariyerinde sekiz yerel şampiyona ve üç büyük Avrupa şampiyonluğu ile kıskanılacak bir kupa yolculuğuna sahip. Everton ise en son 1995 yılında FA Cup’ı müzesine götürmüştü.

James’in ardından mikrofona geçen İtalyan teknik adam, kadrosunu değerlendirdi. Ancelotti, “İyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum, doğru transferler yaptık. Bu üç transferle harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bakabileceğimiz bir fırsat var ama dürüst olmak gerekirse şu anda kadrodan memnunum” diye belirtti.

Everton ligin açılış haftasında Tottenham ile karşılaşacak.