Everton Abdoulaye Doucoure transferini sonlandırıyor!

Everton, Premier Lig’e veda eden Watford orta sahası Abdoulaye Doucoure için 25 milyon sterlin ödemeye hazırlanıyor. Anlaşmanın onaylanmasının ardından Abdoulaye Doucoure’nin sağlık kontrollerinden geçmek için Liverpool’a gelmesi bekleniyor.

Orta sahayı güçlendirmek isteyen Everton, Watford forması giyen Abdoulaye Doucoure için görüşmelere başladı. İki takımın da olumlu yaklaştığı görüşmeler sonucunda oyuncunun bonuslar dahil 25 milyon sterlin karşılığında Premier Lig’e geri dönmesi bekleniyor.

Watford tarafından oyuncuya sağlık kontrollerinden geçme izni verildi. Watford’un Fransız oyuncu için kapıyı 35 milyon sterlinden açtığı, Everton’ın ise yoğun görüşmeler sonucunda fiyatı 25 milyon sterline çektiği bildirildi. Transferde hızlı davranan Everton Abdoulaye Doucoure, Allan ve James Rodriguez transferleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Abdoulaye Doucoure ve Allan için toplamda 50 milyon sterlini gözden çıkaran Everton’ın James Rodriguez’e ise kulüp tarihinin en yüksek maaşını vermesi bekleniyor.