Erik ten Hag: “Yaklaşımımız her maçı kazanmak!”

Yeni takımıyla ilk resmi maçına çıkmaya hazırlanan Manchester United patronu Erik ten Hag, Brighton maçı için düzenlenen basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu.

Cristiano Ronaldo hakkında Erik ten Hag: “Burada olduğu için gerçekten mutluyum. Üst düzey bir forvetimiz var. Şu an için hala hedeflediğimiz plana sadığız.”

Brighton karşısında yeni transferlerin maça başlayıp başlayamayacağına dair konuşan Erik ten Hag: “Bu sorunları seviyorum. Kadroda bir kişilik rekabete ihtiyacımız var, ancak aynı zamanda çok maçlı uzun bir sezona giriyoruz, bu yüzden çok sayıda iyi oyuncuya ihtiyacımız var. Christian Eriksen ve Lisandro Martinez? Eğer onları konuşuyorsak başlamaları ​için yeterince uygun olduklarını düşünüyorum.”

Rayo Vallecano maçı sırasında Cristiano Ronaldo’nun stadyumdan erken ayrılması hakkında konuşan Erik ten Hag: “Şimdi bazı şeylere açıklık getirmeliyim, o an oradan ayrılan birçok oyuncu vardı ama dikkatler Cristiano’da oldu, bu doğru değil, o yüzden araştırmanızı yapın ve kalan birçok oyuncuyu görün, söylenen buydu. Belirttiğim gibi o an oradan ayrılan birçok oyuncu vardı. Size daha önce de söylediğim gibi şu an onunla birlikte gerçekten çok mutluyum, üst düzey bir forvetimiz var, o burada takımla birlikte olduğu için gerçekten mutlu.”

Manchester United’ın bu sezon ilk dört içinde olup olmayacağı hakkında Erik ten Hag: “İlk maçı sabırsızlıkla beklemeliyiz, yaklaşımımız her maçı kazanmak. Pazar günü başlamak istiyoruz, gerisine zamanla bakacağız.”

Transferi bir türlü gerçekleşmeyen Frenkie De Jong hakkında Erik ten Hag: “Bir kadrom var ve şu anki kadromdan memnunum, iyi bir ilerleme kaydediyoruz, aynı zamanda şu ana kadar atılan imzalardan da memnunum. Herhangi bir oyuncuya ihtiyacımız yok ya da ihtiyacımız var diyemem. Doğru oyuncuları bulmak için, bunu yapabilmek için çalışıyoruz. Doğru oyuncu değilse zaten imzalar atılmaz. Frenkie’yi mi istiyoruz? Başka bir kulüpte sözleşmesi olan bir oyuncu hakkında yorum yapamam. Şu an o pozisyonda çok iyi olan ve gelişimini sürdüren çok iyi oyuncularımız var.”

Kaynak: https://www.manutd.com/