Erik ten Hag: “Tutum doğru değilse konuşmamıza bile gerek yok!”

Liverpool maçı hazırlıklarını sürdüren Manchester United patronu Erik ten Hag, zorlu mücadele için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Takımı protesto eden taraftarlar üzerine Erik ten Hag: “Sadece kulüp sahiplerinin kazanmak istediğini ve taraftarların desteğini istediğimizi söyleyebilirim. Bazen onları anlayabiliyorum ama kulüpte henüz o kadar uzun bir süre geçirmedim, tüm zorlukların üstesinden gelmek için beraber kalmaya, birlik olmaya devam etmeliyiz.”

Liverpool maçı hakkında Erik ten Hag: “Rakiplerimizi biliyorum ve aynı şekilde biz de onların rakibiyiz. Her maçı, özellikle bu maçı kazanmak zorundayız. Bu maç için takımı motive etmek diğer maçlardan farklı değil çünkü onlarla olan deneyimim bana bunu gösteriyor. Çocuklar antrenman sahasında iyi çalışıyor.”

Takıma olan güveni ve yaklaşımını değiştirme konusunda Erik ten Hag: “Her şey kendinizde başlar. Takım olarak hareket edip, kurallara ve ilkelere uymamız gerekiyor. Maksimum seviyemize ulaşabilmek için çok çalışmalıyız. Bunu yapabilirsek kendimize olan güvenimiz artacaktır. Söylediğim gibi her oyun farklı, her maçın yaklaşımı farklı ama planımız aynı olmalı.”

Takımı hakkında konuşan Erik ten Hag: “Açıkçası çok şey yanlış gitti ama tutum doğru olmadığında hiçbir şey hakkında konuşmamıza gerek yok. Önce kendime bakıyorum ve net bir analiz yapıyorum, bana gelen bazı eleştirilere dikkat ediyorum, bazıları gerçekten iyi, bazıları ise çok kötü. Bir menajer olarak normal bir hafta geçirdim, nelerin yanlış gittiğine odaklanıyorum ve çalışmalara devam ediyorum. Liverpool ile oynamanın nasıl olduğunu biliyoruz, çalışmaya devam ediyoruz. Böyle zamanlarda sezona hazır olmanız ve kendinizle savaşmanız gerekiyor, biz de böyle yapmak istiyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/