Erik ten Hag: “Oyuncularımdan cesur olmalarını bekliyorum!”

Manchester United patronu Erik ten Hag, hafta sonu oynanacak olan Everton maçı için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sakatlıklar hakkında Erik ten Hag: “Mevcut kadronun dışında daha fazla oyuncunun müsait olup olmayacağını söylemek şu an için zor. Varane ilerleme kaydetti ve maç için müsait olabilir, gayet iyi gözüküyor. Diğer oyuncularsa Harry Maguire, Aaron Wan Bissaka ve Donny van de Beek henüz sakatlıktan dönemediler.”

Donny van de Beek’in durumu hakkında özel olarak konuşan Erik ten Hag: “Birkaç haftadır devam eden bir kas sakatlığı var fakat artık antrenman sahasına geri döndü. Dışarıda işini yapıyor ama bireysel olarak çalışıyor. Takım antrenmanlarına henüz geri dönmedi. Onun için o anı beklemek zorundayız. Oynaması için formda olması gerekiyor. Tabii ki bu bir dezavantaj. İki buçuk yıldır burada ve iyi bir sezon öncesi geçirdi, bu onun için oldukça iyiydi. Elbette aradığı şanslar gelecek. Brighton karşısında iyiydi ama düzenli olarak forma giyebilmek için hazır olmalısınız. Şimdi formda kalabileceğinden emin olmalı ve pozisyonu için savaşmalı.”

Takımının performansı hakkında Erik ten Hag: “Son yıllarda bizim gibi geçişler yaşıyorsanız, bu geçişler her şekilde size dokunuyor. Bazı şeyleri tam olarak yoluna sokabilmek için belirli bir standarda ihtiyaç oluyor. Biz bu standardı yaratmak istiyoruz, böyle bir talep var ve bu oldukça doğal. Manchester City’den bahsetmek gerekirse, yakaladıkları standardı hepimiz biliyoruz ve bu zamanla ortaya çıkıyor. Bunun için sürdürülebilirlik ve tutarlılık önemli bir rol üstleniyor. Bunu bir haftada ve bir ayda yapamayız, şu ana dek Liverpool ve Arsenal’e karşı neler yapabileceğimizi gördük, ancak bunun üstüne gitmeliyiz ve süreklilik sağlamalıyız. Şu an üstünde durmamız gereken en önemli konu bu. Bazı maçlarda gösterdiğimiz performans kabul edilebilir değildi, tüm bunları düzeltmemiz gerekiyor.”

Oyuncuları hakkında Erik ten Hag: “Oyunculara güven vereceğim. Onları destekleyeceğim. Çok çalıştıklarında, antrenmanlarda ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarında, sahada sorumluluk aldıklarında onları destekleyeceğim. Takımdaki her oyuncunun hem bireysel olarak hem de takım kültüründe bu sorumluluğu alması gerekiyor. Bizden, teknik heyetten ve oyunculardan beklenen talep bu. Oyuncularımdan kesinlikle sahada cesur olmalarını bekliyorum. Bazı değişiklikler yapıyoruz, geçtiğimiz hafta sonuna göre farklılıklar arıyoruz, tüm oyuncuların en verimli şekilde sahada olabilmeleri için çalışmaya devam ediyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/