Erik ten Hag: “Doğru oyunculara ihtiyacımız var!”

Manchester United patronu Erik ten Hag, Southampton deplasmanı öncesi katıldığı basın toplantısında özel düşüncelerini paylaştı.

Liverpool’a karşı alınan galibiyetin takımı üzerindeki etkisi hakkında konuşan Erik ten Hag: “Takımın ruhu zaten iyiydi, ancak pazartesi günü alınan Liverpool galibiyetinin ardından daha da iyi bir hale geldi. Ama bu sadece bir maç, bu yüzden takımı daha fazla geliştirmemiz gerekiyor ve bence herkes bunun farkında.”

Takımının oyun stili hakkında konuşan Erik ten Hag: “Yüksek bir standarda ihtiyacımız var. Bu zaten tüm gruba karşı bir talebimiz. Şimdi ödülün ne olduğunu görüyorlar, bu yüzden topa sahip olduğumuzda yapılan koşuları eşleştirmemiz gerekiyor. Sonuçta bir oyunu dikte etmek istiyorsak koşulara ve harekete ihtiyacımız var.”

Southampton maçı hakkında Erik ten Hag: “Bu, Liverpool maçından sonra önemli bir meydan okuma, Brentford’dan sonra ders aldık mı? Bunların hepsi bir bütün, bundan dolayı aşağı yukarı aynı yaklaşım olacak.”

Transfer piyasasındaki gelişmeler hakkında Erik ten Hag: “Bilmiyorum. Oyunculara ihtiyacımız var, bu çok net ama her zaman dediğimiz gibi doğru oyunculara ihtiyacımız var. Tüm transfer dönemi boyunca bunu söyledik ve şu ana kadar yaptıklarımızdan memnunuz ancak seviyenin yüksek tutulması gerekiyor.”

Casemiro hakkında Erik ten Hag: “Casemiro formda gözüküyor, öncelikle bireysel olarak tüm antrenmanlarını yaptı, ardından takım antrenmanlarına katıldı. Takım için olumlu gözüküyor.”

Anthony Martial hakkında Hollandalı menajer: “Martial, aşillerinde bir sorunla karşılaştı, bu nedenle onun hakkında bir karar almadan önce beklemek zorundayız. Umarım önemli bir problem yoktur, umarız en yakın zamanda aramıza tekrar döner.”

Kaynak: https://www.manutd.com/