Erik ten Hag: “Derbinin anlamını biliyorum!”

Manchester derbisi öncesi kameraların karşısına çıkan Manchester United patronu Erik ten Hag, katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Harry Maguire hakkında Erik ten Hag: “Şu an ona antrenörlük yapmam ve onu desteklemem gerekiyor. Onu destekliyorum çünkü ona inanıyorum. Niteliklerini görebiliyorum. Kalitesi ortada, İngiltere için neredeyse 50 maçı var ve artmaya da devam edecek. Yüksek bir potansiyeli var. Hepimiz ona inanıyoruz.”

Manchester City maçı hakkında Erik ten Hag: “Kendimize bakmamız gerekiyor. Her maçı kazanmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. İyi bir oyun planı ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Birçok derbi oynadım ve bunların ne anlama geldiğini biliyorum, en önemli maç olduğunun farkındayım. Erling Haaland’a karşı oynamıyoruz, biz Manchester City’ye karşı oynuyoruz. Yeteneklerimize inanıyoruz. Takım olarak hareket edersek rakiplerimizi yenebiliriz.”

Ayın menajeri ödülü hakkında Erik ten Hag: “Doğru yolda ilerlediğimizi görüyoruz, sadece benim adıma değil grup olarak iyi bir ilerleme kaydettik.”

Sakatlıklar hakkında Erik ten Hag: “Harry Maguire sakatlığı nedeniyle maç kadrosunda olmayacak, Anthony Martial içinse şüpheler devam ediyor. Marcus Rashford antrenmanlara başladı, durumunu yakından inceliyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/