Erik ten Hag: “Baskı her zaman var!”

Sezona zorlu bir başlangıç yapan Manchester United patronu Erik ten Hag, Brentford maçı için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sakatlıklar ve eksikler hakkında güncelleme yapan Erik ten Hag: “Anthony Martial ve Victor Lindelof, Brentford maçını kaçıracak gibi gözüküyor, onların dışında durumlar hemen hemen aynı. Cristiano ise şu ana dek sadece iki adet 45 dakikalık maça çıktı, tam olarak bir maç yapmadı ama buna rağmen gayet verimli bir hafta geçirdi ve yarın tekrar görüşeceğiz.”

PSG tarafından takip edilen Marcus Rashford hakkında Erik ten Hag: “O gerçekten önemli biri, burada olduğum ilk günden beri gördünüz, onunla gerçekten mutluyum ve onu kaybetmek istemiyorum. O kesinlikle Manchester United’daki planlarımız arasında.”

Brighton karşısında alınan mağlubiyet hakkında Erik ten Hag: “Her maçtan sonra neyin yanlış gittiğini ve nerede gelişmemiz gerektiğini, bunların ötesinde nasıl antrenman yapmamız gerektiğini analiz ediyorum. Oyunculara bunları anlatıyor ve bu konularda bilgiler veriyoruz, onlara çözümler üretiyoruz. İlk maçtan çok şey öğrendik ama yeni bir sezona başladığınızda bunların yaşanması normaldir. Sonuçta futbol hatalar oyunudur, bu yüzden birçok faktörde gelişmemiz gerektiğini biliyoruz.”

Hafta sonu karşılaşacakları Brentford hakkında Ten Hag: “Her maç zor. Gerçekten iyi bir takımlar, geçen hafta oynadığımız Brighton gibi zorlu bir rakipler. Çok uzun süredir birlikte olan bir takımları ve koçları var, bunun yanı sıra iyi bir yapıları var…”

Potansiyel transferler Adrien Rabot ve Frenkie de Jong hakkında Ten Hag: “Sahip olduğum kadrodan dolayı mutluyum, bence gerçekten iyi işbirliği yapıyoruz. Diğer kulüplerin sözleşmeli oyuncuları hakkında konuşamam.”

Takımı ve baskı hakkında Erik ten Hag: “Her zaman baskı olduğunu biliyorum, deneyimim var, nasıl olduğunu, her maçı kazanmamız gerektiğini biliyorum, taraftarları biliyorum, herkesin Manchester United’ın her maçı kazanmasını beklediğini biliyorum. Bununla başa çıkmalıyız ve yapabileceğim tek şey bu hafta sonu takımı elimden geldiğince iyi hazırlamak.”

Kaynak: https://www.manutd.com/