“En iyi oyuncularla rekabet etmek istiyorum”

Marko Arnautovic, Şampiyonlar Ligi’nde oynama hayali için West Ham’ı terk edebilir.

Arnautovic, Şampiyonlar Ligi’nde oynama hayalini kovalamak için West Ham’dan ayrılmaya hazır olabileceğini ima etti. Milli takım kampında Kurier gazetesine açıklamalarda bulunan Avusturyalı oyuncu, “Ben 29 yaşına geldim ve bu futbol için en iyi yaş. En iyi oyuncularla rekabet etmek istiyorum. Kardeşime bu konuda çok güveniyorum.” dedi.

Arnautovic’in kardeşi Danijel aynı zamanda temsilciğini üstleniyor. Oyuncunun temsilcisi Premier Lig’de kalmaya devam edecek imasında bulundu. Danijel, “O zaten Premier Lig’de oynuyor ve burası en iyi oyuncuların olduğu yer. Ama burası onun için son olamaz.” diye söyledi. Danijel, Arnautovic için Premier Lig’de bulunan ve Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilecek kalibrede olan takımlara açık kapı bıraktı. Açıklamalarına devam eden Danijel, “West Ham’ın büyük bir parçası olmasına rağmen Marko bir sonraki adım için hazır. Onun gibi bir oyuncu düşmeye karşı oynamamalı, o uluslararası arenada boy göstermeli.” dedi.

Geçtiğimiz yaz dönemi Arnautovic’in adı sık sık Manchester United ile anılıyordu. Ancak West Ham onun ayrılmasına izin vermedi. Golcü oyuncu West Ham United’a 2017 yazında 25 milyon sterlin karşılığında Stoke City’den transfer edildi. Geçtiğimiz sezon 11 gol atan Avusturyalı, bu sezon ise 12 hafta sonunda 5 gole ulaştı. Arnautovic, 2009/10 sezonu Mourinho yönetiminde Şampiyonlar Ligi’ni alan İnter kadrosunda yer alıyordu. Yıldız oyuncu agresif ve dağınık tavırları nedeniyle sık sık eleştiri yağmuruna tutuluyor.