Emery’den taraftarlara müjde!

Geçtiğimiz hafta oynanan Crystal Palace maçında oyundan çıkarken sergilediği tavırlarla taraftarı tamamen karşısına alan Granit Xhaka için Emery, kadro dışı bırakıldığını söyledi.

Uzun zamandır eleştirilen ve tüm eleştirilere rağmen kaptanlık pazubandını koluna takan Granit Xhaka, geçtiğimiz gün Arsenal’in sosyal medya hesabından açıklama gerçekleştirdi. Xhaka yayınladığı mektupta kendisine uzun zamandır baskı uygulandığını ve çeşitli tehditler nedeniyle kontrolünü kaybettiğini vurguladı. Tüm bu yaşanan sürece rağmen Arsenal taraftarları şikayetlerinden vazgeçmedi ve Granit Xhaka’nın biletini kestiğini duyurdu.

Yarın oynanacak olan Wolverhampton maçı öncesi kamerların karşısına geçen Unai Emery, “Aklımda yarın oynayacak değil. Yarın oynayamayacağını düşünüyorum. Takımla normal antrenmanlarını gerçekleştiriyor. Kaptanlık olayını pazartesi ya da salı günü çözeceğiz. O da bir insan ve hatasını kabul ediyor. Artık oynamak isteyen oyuncular hakkında konuşmak istiyorum” dedi.

Arsenal taraftarlarına ise ikinci müjde Mesut Özil’den geldi. Topçuların kötü gidişatı ile topa tutulan Unai Emery, taraftarların uzun zamandır beklediği müjdeyi verdi. Emery, “Mesut bize yardımcı olabilir. Çarşamba günü harika bir maç çıkarttı ve yarınki maç onun için yeni bir şans olabilir. Çok fazla farklı maçlara çıkıyoruz, onların bize nasıl yardımcı olacaklarını görmemiz zaman alabilir” dedi.

Taraftarlara bağ kurmaları gerektiğini söyleyen İspanyol teknik adam, uzun zamandır eleştirilen ve takımdan ayrılması beklenen bir diğer isim olarak yola devam ediyor.

Leave a Comment