Emery, “Yorgunluk bizim için bahane değil”

Arsenal menajeri Unai Emery, takımının Rennes’e karşı daha yorgun sahaya çıkmasının bir bahane olmadığını söyledi. Fransız ekibin sahaya daha dinç çıkacağını bildiğini belirten İspanyol menajer, Avrupa Ligi için bunun bahane olmaması gerektiğini savundu.

Fransa Futbol Federasyonu zorlu maç için Rennes’in fikstüründe değişikliğe giderek geçtiğimiz hafta bir oynama gerçekleştirdi. Bunun farkında olduğunu belirten Unai Emery, Tottenham maçının ardından yorgun olacaklarını söylemesine rağmen sıkıntı olmayacağını vurguladı. Emery, “Bu bizim içim bir mazeret değil bir hafta içinde çok maç yapma gibi bir alışkanlığımız var” dedi.

Sözlerine devam eden Emery, “Pazartesi, salı ve çarşamba günleri dinlendik. Maç için hazırız, iyi olacağız. Federasyonların belirlediği fikstürlere saygı duyuyorum. Belirlenen maç günlerine kadar kendimizi hazırlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kuzey Londra derbisinde son dakikalarda kazanılan penaltı atışından yararlanamayan Aubameyang hakkında da görüşlerini belirten İspanyol teknik adam; “O gün olduğu gibi hala pozitif düşünüyorum ve pozitifim. Onun penaltı atışlarına güveniyorum. Gelecekte böyle şeyler yine olabilir ama o yine penaltıları kullanmaya devam edecek. Onun böyle bir fırsatta tekrar penaltı başına geçmesi bize puan aldırabilir, buna inanıyorum” dedi.

Premier Lig puan tablosunda beşinci sırada yer alan Arsenal için Avrupa Ligi ayrı bir önem taşıyor. Geçtiğimiz sezon kupaya çok yaklaşan Kuzey Londra temsilcisi yarı finalde karşılaştığı Atletico Madrid’e boyun eğerek bu hedefine ulaşamamıştı. Bu sezon ise Şampiyonlar Ligi özlemini dindirmek için ayrı bir motivasyonla sahaya çıkan Emery’nin öğrencileri Rennes karşısında sıkıntı yaşamak istemiyor. Avrupa Ligi deyince akla ilk gelen teknik adamlardan biri olan Unai Emery’nin Arsenal kadrosu ile kupayı bir kez daha kazanabileceği düşünülüyor.

Leave a Comment