Emery taraftarları saygıyla kutlamaya davet etti!

Arsenal’in İspanyol menajeri Unai Emery, Manchester United maçında alınan galibiyet sonrası taraftarları rakip takıma saygılı olmaları konusunda uyardı. Maçta atılan ikinci golden sonra bir taraftar sahaya girip rakip oyuncuya saldırıda bulunmuştu. Bu konu hakkında Emery, taraftarları saygılı kutlamaya davet etti.

Arsenal dün akşam 12 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen Manchester United’ın serisini sonlandırarak sahadan 2-0 galip ayrılmıştı. Aubameyang’ın penaltı golünün ardından yaşananları değerlendiren Unai Emery, “Böyle şeyleri görmek istemiyorum. Bugün bize destek olduklarını düşünüyorum fakat rakibe saygıyı unutmamaları gerekiyor. Desteğin ve sevincin keyfini çıkartmalıyız, bunu saygı çerçevesinde tutmalıyız. Onlarla gurur duyuyorum, bizi zorladılar, büyük bir atmosfer yarattılar” dedi.

Sözlerine maçı değerlendirerek devam eden İspanyol teknik adam, “United, PSG galibiyeti sonrası iyi bir andaydı. İyi bir performans sergiledik şu an biz de iyi bir andayız. Üç puan alarak bir adım yukarı çıkıp hedefimizin içinde olmak harika. Bugün son iki maçta oynadığımız sistemi değiştirdik. Bunu sürekli yapabiliriz farklı oyuncular ve farklı taktikler. Taraftarlarımızın her zaman böyle bize destek olmaları çok önemli. 90 dakika sahada rekabet ettik şimdi gelecek haftaya odaklanıyoruz. Avrupa Ligi’nde oynayacağımız maç odak maçımız. Taraftarları stada bekliyorum” diye konuştu.

Arsenal, Manchester United’ın serisini sonlandırarak tekrar kendini ilk dört pozisyonuna soktu ve üçüncü sırada yer alan Tottenham ile puan farkı sadece bir. Hafta içinde Rennes maçının rövanşına çıkacak olan Kuzey Londra temsilcisi Avrupa Ligi’nde devam etmek için farklı bir skora ihtiyaç duyuyor.

Leave a Comment