Emery taraftarlardan enerji istiyor

Unai Emery, Arsenal taraftarlarına Emirates Stadyumu’nda ‘pozitif enerji’ yaratmaları için çağrıda bulundu.

Arsenal menajeri Unai Emery, taraftarlardan bugün oynanacak olan Bournemouth maçı için Emirates Stadyumu’nda “pozitif enerji” oluşturmalarını istedi.

İspanyol teknik adam, ilk dörtte yer alabilmek için iç sahada oynanan maçların önemini vurgulayarak etkileyici atmosferlere ihtiyaç duyduklarını belirtti. Büyük bir atmosfer ile oyuncuların daha motive bir hale geldiğini söyledi. Emery, “Taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Yarın evde oynayacağımız maçta üç puan almamız bizim için çok önemli. Umarım taraftarlar oyunculara yardım eder ve evde büyük bir atmosfer yaratır. Bizi daha güçlü hale getirmek için pozitif enerji yaratın” dedi.

Son haftalarda artan performansıyla ön plana çıkan Iwobi hakkında konuşan Unai, oyuncunun performansından memnun olduğunu ve onun arkasında oynayan oyuncuların daha iyi oynadığını söyledi. Emery, “Solda oynayan oyuncularla (Monreal ve Kolasinac) konuştuğumda sürekli Iwobi’nin alan açarak onları rahatlattığından bahsettiler. Son haftalarda gayet iyi bir performansa sahip. Geleceğimiz için önemli bir oyuncu. Daha da iyi olması için çalışıyoruz. Her maç skora katkı vermek için çabalıyor” dedi.

Tottenham maçı öncesi Bournemouth’u küçümsemediğini belirten Emery, bu maçın gelecek maçların için önemli bir konuma sahip olduğunu vurguladı. Kuzey Londra derbisi öncesi Bournemouth ile karşılaşacak olan İspanyol, “Yarın yüzde yüz odağımız üç puan. Bournemouth maçı da üç puan veriyor. Bournemouth maçından sonra derbiyi konuşabiliriz” diye belirtti.

Leave a Comment