Emery, “Şampiyonlar Ligi bileti hala elimizde”

Unai Emery, çarşamba günü karşılaşacakları Wolves maçından önce hala Şampiyonlar Ligi’ne gitme şanslarının rakiplerinde değil kendi ellerinde olduğunu doğruladı.

Geçtiğimiz hafta sonu kendi sahasında Crystal Palace’a kaybeden Arsenal, Chelsea’nin bir puan altına geçerek beşinci sıraya düştü. Chelsea maç fazlası ile dördüncü sıraya yükselerek Şampiyonlar Ligi yarışında olduğunu tekrar hatırlattı. Arsenal kalan tüm maçlarını kazanması halinde Chelsea’nin maç fazlası avantajını kendi lehine çevirme şansına sahip.

Ligin tamamlanmasına az bir süre kala Unai Emery konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Emery, “Elimizde hala fırsatlar var. Savaşmaya devam ediyoruz, Ocak ayından bu yana bu yarışta olduğumuzu kanıtladık. Hedefimiz değişmiyor ve hedefimiz için hala şanslara sahibiz, bu yoldan sapmadık. Elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız tabi bunu zeka ile yapabiliriz. Açık olmalıyız, kalbimizle oynamalıyız. Önce zihnimizde kendimize açık olmalıyız” dedi.

Wolves maçı hakkında da görüşlerini belirten İspanyol menajer, “Onlardan bize karşı bir iyilik beklemiyorum. Rakip oyuncular için Arsenal’e karşı oynamak ayrı bir motivasyon kaynağı. Her takım bize karşı savaşmak istiyor çünkü bize saygı duyuyorlar. Yarın bizi zorlayacaklar onlara karşı hızlı bir çalışma gerçekleştirdim” diye konuştu.

Arsenal için ise Şampiyonlar Ligi vizesinin diğer ayağı ise Avrupa Ligi. Avrupa Ligi’nde yarı final eşleşmesinde Valencia ile eşleşen Arsenal’in şansının büyük olduğu ada basınında vurgulanmaya devam ediyor. Emery’nin eski takımına karşı neler yapacağı merakla beklenirken, kamuoyu Avrupa Ligi finalinin Arsenal ile Chelsea arasında geçeceğini düşünüyor.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment