Emery, “Pepe’nin Arsenal’de başarılı bir kariyeri olacak!”

Arsenal menajeri Unai Emery, geçtiğimiz yaz rekor bonservis bedeli karşılığında takıma kazandırılan genç yıldızı Nicolas Pepe hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yaz Lille’den 72 milyon euro karşılığında Arsenal’in yolunu tutan Pepe, Premier Lig’deki ilk sezonuna pek iyi başlayamadı. Premier Lig’in zorlu maratonunda etkisiz kalan oyuncu için Unai Emery ise destek mesajları verdi. Emery, “Buraya gelen oyuncular için ilk ay ya da ilk yıl fazlasıyla zor oluyor. Onun adaptasyon sürecinde ona yardımcı olmaya çalışıyorum. Onun için çaba gösteriyoruz. Onun İngiltere’de Arsenal forması ile başarılı bir kariyeri olacak” dedi.

Pepe’ye ödenen ücretin fazla olduğu ve oyuncuya baskı yarattığı konusunda sorulan soruya Emery, “Onlar birer insan, futbolcu. Ben bir menajerim. Ben sahaya çıktığımda maaşım aklıma gelmiyor. İnsanlar bunların üzerine konuşmayı seviyor. Parayı konuşmanın bir önemi yok. Oyuncular bunlar hakkında düşünmüyor. Bir oyuncuya günlük antrenmanda ya da maç esnasında ne kadar ödendiğini düşünmüyoruz” diye konuştu.

Arsenal hakkında görüşlerini belirten Emery, “Dünyanın en iyi takımlarından biri ve yukarılarda olmak için iyi oyuncular istemekten vazgeçmeyeceğim. Her oyuncu buraya seçilerek geliyor. Burada oynamak ya da bulunmak bir ayrılcalık. Toplu bir şekilde iyi olmalıyız. Çok talepkar olmamız gerekiyor” dedi.

Leave a Comment