Emery, “Önümüzde iki yol var!”

Arsenal’in eleştirilen teknik adamı Unai Emery, Leicester City ile oynayacakları maçın ilk dört pozisyonu için çok önemli bir konumu olduğunu vurguladı.

Unai Emery yönetimindeki Arsenal, bu sezon oynadığı 11 Premier Lig maçının sadece 4’ünü kazanabildi ve üçüncü sırada yer alan Leicester’ın altı puan gerisinde yer alıyor. Arsenal, Leicester karşısında alacağı bir mağlubiyetle puan tablosunda onuncu sıraya kadar gerileyebilir.

Maçın öneminden ve takımından bahseden Emery, ” Evet, kazanmamız lazım. Yarın bizim için çok önemli. Her zaman zihniyetimiz hızlı oynamak, güçlü olmak ve kazanmaktır. Sadece kazanmayı düşündüğümüz bir maç. Salı günü oyuncularla takımı iyileştirmek için sonraki adımlarımız hakkında konuştum. İki yol var. Biri topla daha iyi oynamak, tarzımıza daha çok güven duymak ve sahada daha fazla sorumluluk almak. İkincisi ise savunma tutumumuzu daha güçlü bir hale getirmek. En önemli şey dengeyi korumak. Bir koç olarak, zihnimde kazandığımızda ve kaybettiğimizde dengede olmayı öğrendim. Yarın baskı altında her şeyi değiştirmek için sahada olmalıyız” dedi.

Leave a Comment