Emery gelecek maçlara hazırız mesajı verdi

Arsenal’in İspanyol patronu Unai Emery, Nisan ayında oynayacakları maçlara hazır olduklarını ve gelecek sezonun kaderinin çizileceğini söyledi.

2019 ile birlikte rakiplerinin puan kayıplarını fırsata çeviren Kuzey Londra temsilcisi ilk dört için büyük bir avantaj yakalamış durumda. Yakaladıkları formla hedefi yükselten Unai Emery’nin öğrencileri; bugün oynayacakları Newcastle maçını kazanmaları halinde ezeli rakibi Tottenham’ın üstüne çıkarak üçüncülüğe yerleşecek.

Arsenal’in başında İlk sezonu olmasına rağmen beklentileri karşılayan ve taraftarın adeta sevgilisi olan Unai Emery; gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde olabilmeleri için önümüzdeki ayın çok önemli olduğunu belirtti. Sözleri arasında ilk altıda yer alan rakipleri ile maçlarının kalmadığını vurgulayan Emery, oyuncularının gelecek maçlardan şikayetçi olmamaları gerektiğini söyledi.

Sky Sport News’e açıklamalarda bulunan Emery, “Nisan ayında birçok maça çıkacağız ve bu süreç bizim için çok önemli. Uluslararası ara öncesi Premier Lig’de ve Avrupa Lig’inde harika sonuçlara imza attık. Şimdi bunu sürdürmeliyiz ve her oyuncumun harika performanslara imza atması gerekiyor. Her maça tek tek odaklanmalıyız. Bizim için şu an her şey yolunda gidiyor. Her maç bizim için yeni bir meydan okuma, birlikte olursak üstünden gelebiliriz. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için istekliyiz. Oyuncular bunu sahaya yansıtıyor, birlikte olmaya devam etmeliyiz” diye konuştu.

“ONA SAYGI DUYUYORUM”

Bu gece rakibi olan Rafa Benitez hakkında da düşüncelerini dile getiren İspanyol teknik adam, Benitez’in kendisi için büyük bir referans olduğunu söyledi. Emery, “Büyük bir kariyeri var, İngiltere, İspanya, İtalya… Harika işlere imza attı. O takımlar hala Benitez’in takımları olarak görüyorum. Rekabetçi ve çok organize olan bir yapısı var, büyük unvanlara sahip. Ona çok saygı duyuyorum benim için büyük bir örnek” dedi.

Leave a Comment