Emery eski oyuncularını suçladı!

Eski Arsenal patronu Unai Emery, eski oyuncularının bir kısmını görev süresi boyunca “iyi bir tutum” sahibi olmamakla suçladı.

İspanyol teknik adam, geçtiğimiz yılın Kasım ayında tüm kulvarda üst üste yedi maç galip gelememesinin ardından görevden alınmıştı. Unai Emery görevden alınırken Arsenal’in ilk dört ile puan farkı sekiz puandı.

Emery yaşadığı süreçten önce kulübün kendisinden önceki ve kendisinden sonraki tutumlarını değerlendi. Emery, “Ben Arsenal ile imzalamadan önce kulüp son iki yılını düşüşle geçirmişti. Geçtiğimiz sezon sadece bir puan ile Şampiyonlar Ligi’ni kaçırmıştık ve bunun sebebi son 5 maçımızın sadece bir puan almamızdı. Avrupa Ligi’nde final oynamıştık. İyi bir sezon geçirmiştik. Bu şekilde gelişmeye devam etme fikrimiz vardı.” dedi.

Sözlerine devam eden Unai, “Sezon sonunda dört kaptanımızı kaybetmiştik. Koscielny, Monreal, Ramsey ve Cech takımdan ayrılmıştı. Doğru sezonda elimizde tutacağımız kaliteli oyuncuları takımda tutamamıştık ve kaçırdığımız kaliteli kişiliklerdi. Tüm bunları göz önünde tutarak tekrar yapılanmamız için zamana ihtiyacımız vardı.” diye konuştu.

Açıklamalarında Emery, eski takımında görev alırken çalıştığı isimleri paylaşmadan bazı oyuncuların takım içindeki tutumlarının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ve bu konunun büyük bir dert oluşturduğunu vurguladı. Hayal kırıklığına uğradığı hissini paylaşan teknik adam, taraftarlar tarafından kadro tercihlerinde yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

Leave a Comment