Emery eksikleri açıkladı

Unai Emery, BATE Borisov ile oynayacak maçta Aaron Ramsey ve Mesut Özil’in olmayacağını açıkladı. Yıldız iki ismin Belarus’a götürülmediği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta oynanan Huddersfield maçı kadrosunda da yer almayan Mesut Özil’in hastalığının hala geçmediği doğrulandı. Bu hafta içi rekor sözleşme ücreti ile gündeme oturan ve Juventus ile anlaştığı resmi olarak açıklanan Aaron Ramsey’nin ise dizindeki sakatlığın oynayamayacak düzeyde olduğu belirtildi. Yıldız ikili sakatlıkları nedeniyle Londra’da kaldı.

Arsenal’de sevindirici haber ise Pierre-Emerick Aubameyang ve Granit Xhaka’dan geldi. Gabonlu futbolcu kasık sakatlığından dolayı geçtiğimiz hafta Premier Lig’de boy gösterememişti. Gabonlu forvet ve Xhaka takımla Belarus’a seyahat etti.

Arsenal patronu Unai Emery’e özellikle Mesut Özil’in yokluğu soruldu. Sık sık takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin ve transfer dedikodularının bu tercihte etkili olup olmadığı sorusu üzerine. Unai Emery; oyuncunun hastalığının hala sürdüğünü, herhangi bir taktiksel ya da transfer dedikodusu nedeniyle oynatmamazlık olmadığını ifade etti. Emery, “Ramsey’nin bizimle antrenmanda yer almaması ve Sokratis’in sadece iki gündür bizimle idmanlara çıkması onları kadroya almam için yeterli değildi. Mesut aynı şekilde hastalığı devam ediyor. Aubameyang ise geri dönüş yaptı ve bizimle idmanlarda yer aldı. Onun maç için uygun olduğunu düşündüğüm için kadroda yer verdim” dedi.

Hava durumunun kötüye gidişi ve hava sıcaklığının sıfıra yaklaşmasının herhangi bir tehdit oluşturup oluşturmadığı sorusuna ise Emery, bizim için bir mazeret değil cevabını verdi. Emery, “Kar yağışı altında, ciddi soğuk bir havada Kiev’de Vorskla maçına çıkmıştık. Bu bizim oyunumuz için bir bahane değil. Onlar ve biz aynı sahada 90 dakika karşılaşabiliriz” diye belirtti.