Emery, Arsenal’in gösterdiği performanstan memnun!

Arsenal menajeri Unai Emery, Manchester United’ı yenmelerinin ardından Rennes karşısında da alınan galibiyetten ve turu geçmelerinden dolayı gurur takımıyla duyduğunu açıkladı. Zor bir hafta geçirdiklerini belirten İspanyol teknik adam, takımının gösterdiği performanstan memnun olduğunu ifade etti.

Dün gece oynanan Rennes maçında 3-0’lık galibiyet elde eden Arsenal, Avrupa Ligi’nde adını son sekize yazdırabildi. İlk maçta rakibine 3-1 kaybeden Emery’nin öğrencileri, dün gece rakibine zaman zaman fırsatlar vermesine rağmen turu almayı bildi.

Maç sonu kameraların karşısına geçen Emery geçirdikleri zor fikstürü ve taraftarların desteğini değerlendirdi. Emery, “Bugün oyuncularımızdan ve taraftarlarımızdan gurur duyabiliriz. Bizim için zor bir haftaydı. Pazar günü Manchester United’a karşı galibiyet aldık ve bugün turu geçtik. Manchester United maçı bize güven verdi, geri dönüş zordu fakat başardık. Performansımızdan dolayı mutluyum, tepkimiz iyiydi. Baskı altında oynamak zordur” diye konuştu.

Rennes maçını değerlendiren Unai Emery, “Bence bugün 90 dakikadan daha fazla bir süre boyunca sürekli sahada kaldık. Topsuz rekabet edebiliyoruz ve çok ciddi savunma oynadık. Topla daha fazla oynamadan hücum yaptık. Üçüncü bölgede fazla oyuncu kullandılar. Boşlukları değerlendirerek, daha fazla koşarak geçiş oyunlarında üstün geldik. Her şey istediğimiz gibi olmadı ama rekabetçi bir eşleşme olduğunu düşünüyorum” dedi.

Arsenal’in Avrupa Ligi’nde kupanın favorilerinden biri olması ve Premier Lig’de yükselişe geçmesi hakkında da konuşan Emery; “Avrupa Ligi bizim için Şampiyonlar Ligi’ne giden bir yol. o yolda ilerlememiz için doğru bir yol. Bugün oyuncularıma Avrupa’da yarışmanın heyecan verici olduğunu söyledim. Sanırım bugün zor anlarda neler yapabileceğimizi gösterdik, zor takımlara karşı unvan kazanmanın pozitifliğini yaşıyoruz. Premier Lig’de olduğu gibi rekabet içinde olduğumuzu biliyorlar. Premier Lig ve Avrupa Lig’inde taraftarların yarattığı atmosferden dolayı büyük duygular hissediyoruz” diye konuştu.

Leave a Comment