Emery aradığı oyuncuyu yakında buldu!

Arsenal patronu Unai Emery gözünü Bournemouth’un 25 yaşındaki kanat oyuncusu Ryan Fraser’a dikti.

Gelecek sezon için transfer çalışmalarına erken başlayan İspanyol teknik adam, öncelik verdiği kanat oyuncusu transferi için aradığı ismi yakında buldu.

Geçtiğimiz hafta ada basınında Unai Emery’nin savunma oyuncularının yanı sıra bir de kanat oyuncusu transfer etmek istediği yazılmıştı. Gelecek sezon için kendisine ayrılan transfer bütçesinin ne kadar olacağı merak edilirken, Arsenal Newcastle karşısında galip gelerek üçüncülüğe yükseldi. Emery’nin Şampiyonlar Ligi vizesini alması halinde transfere ayrılan bütçede de artış bekleniyor.

Mirror’ın geçtiğimiz gün yayınladığı haberde Arsenal’in Ryan Fraser’ı uzun zamandır izlediği belirtildi. Eddie Howe yönetimindeki Bournemouth’ta bu sezon dikkatleri üzerine çeken 25 yaşındaki İskoç oyuncu takımına şu ana kadar 7 gol 11 asistlik katkıda bulundu.

Haberin devamında Ryan Fraser’ın Emery’nin transfer listesinde büyük bir öneme sahip olduğu vurgulandı. 2013 yılında 480 bin avro gibi bir maliyetle Bournemouth’a katılan İskoç oyuncu formuyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Futbol kariyerine Aberdeen’de başlayan İskoç oyuncu 2013 yılında Bournemouth’un yolunu tutmuştu. O zamanlar Premier Lig’de yer almayan Bournemouth 2015 yılında oyuncuyu İpswich’e kiralık olarak göndermişti. Kiralık süresinin tamamlanmasıyla kulübe geri dönen Fraser adeta takımın değişilmezlerinden biri oldu.

Arsenal’de gelecek sezon için transfer çalışmaları netlik kazanmaya başlarken taraftarlar özellikle savunma hattına yapılacak takviyeler için çağrıda bulunuyor. Taraftarlara ait sosyal medya kanallarında adı Kuzey Londra ekibiyle anılan Barcelona’lı Umtiti ve Bayern’li Alaba heyecan yarattı.

Kaynak: www.thesun.co.uk

Leave a Comment