Efsaneden Liverpool’a övgüler!

Dünyanın sayılı futbolcularından biri olarak gösterilen ve yakın zamanda futbol kariyerini sonlandıran Kaká Leite, Liverpool’un Brezilyalı isimleri hakkında açıklamalarda buldunu.

Sky Sports’a konuşan Brezilyalı efsane isim Allison’u dünyanın en iyi kalecisi olarak tanımlarken; Firmonu’yu ise Barcelona forması giyen Luis Suarez ile birlikte dünyanın en iyi forvetin biri olarak gösterdi.

2007 Ballon d’Or’un sahibi Kaká, “Alisson şu an dünyanın en iyi kalecisi, Fabinho en iyi orta saha oyuncularından biri ve Firmino, (Luis) Suarez ile birlikte dünyanın en iyi golcülerinden. Firmino yerini iyi biliyor. Her zaman ceza sahasında durmuyor ve gelip topu dağıtıyor, oyunu kolaylaştırıyor. Benim için, bir Brezilyalı olarak, Premier Lig’de bu büyük başarıya sahip olduklarını görmek gerçekten çok iyi.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Kaká, Liverpool’un büyük başarısında imzası olan Jürgen Klopp hakkında da konuştu. Kaká, Klopp’u öncü menajer olarak nitelendirdi. Kaká, “Bir takımın bu şekilde oynadığını görmek gerçekten çok özel. Premier Lig gibi bir yarışta bu şekilde kalmak gerçekten çok zor. Alınan sonuçlar Liverpool’un çok iyi durumda olduğunu, çok iyi bir teknik direktör ve oyuncu kadrosuna sahip olduğunu gösteriyor. Jürgen öncü bir antrenör. Değişiklik yapmaktan ve farklı bir şeyler denemekten korkmuyor. Premier Lig, bu seviyedeki antrenörler nedeniyle çok iyi.” dedi.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment