Eddie Howe’dan Henderson’a övgüler!

Bournemouth menajeri Eddie Howe, hafta sonu karşılacakları Liverpool maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Howe, açıklamalarında Liverpool kaptanı Jordan Henderson’ı övdü.

Liverpool’un son üç resmi maçında mağlup olmasının ardından hafta sonu oynanacak karşılaşmada da Jordan Herderson’ın görev alamayacak olmasına değinen Howe; “Henderson her takımın isteyeceği liderlik özelliklerine sahip bir oyuncu. Oyunun kaderini değiştirebilecek bir yeteneğe sahip. Her şeyden önce öne çıkan ise onun liderlik yetenekleri. Onun ne kadar profesyonel olduğunu görebiliyorum. Ben dışarıdan bakan biriyim fakat gerçekten lider bir oyuncu. Kesinlikle son birkaç sezondur sahada sesimizi duyurabilecek oyuncularla ilgileniyoruz ve böyle yapıda oyuncular arıyoruz. Liverpool, Henderson gibi bir oyuncuya sahip. Liderlik özellikleri göze çarpsa bile hem savunma hem hücum anlamında da fazlasıyla istekli” dedi.

Liverpool’un son günlerdeki etkisiz oyunu ve aldığı mağlubiyetler hakkında da yorumda bulunan Howe, “Uzun bir sezonda bunların olmaması kaçınılmaz bir gerçek. Şu ana kadar yaptıkları için Jürgen Klopp ve ekibine iltifat etmeliyim. Yaptıkları şeyler inanılmaz. Her hafta yoğun bir tempoyla birçok alanda maça çıktılar. Bunların olması doğal. Yollarına bir şekilde devam edecekler” diye konuştu.

Basın toplantısında takımın etkili isimlerinden biri olan David Brooks’un sakatlığı hakkında güncelleme de yapan Howe, “Brooks zindelik ve dayanıklık testlerine geçiyor. Ayak bileği sakatlığından geri dönüyor, kendini iyi hissediyor. Umarım bu noktadan itibaren oldukça hızlı bir şekilde eğitime entegre edilebilir, ancak dışarıda kaldığı süreyi düşündüğünüzde bunun kolay olmayacağını biliyorsunuz. Birçok maçı kaçırdı ve tekrar forma girmek zorunda” diye belirtti.

Haftanın açılış maçında düşme potasında yer alan Bournemouth; geçtiğimiz hafta ilk kez kaybeden Liverpool ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Leave a Comment