Eddie Howe oyuncularından yanıt bekliyor!

Wolverhampton maçı hazırlıklarını sürdüren Newcastle United patronu Eddie Howe, katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kadro güncellemesi yapan Eddie Howe: “Joe Willock birkaç haftadır hafif bir diz problemi yaşıyor. Antrenmanda bunun biraz daha farkına vardı, bu yüzden bu konuda üzerinde durmamız gereken şeyler var. Onu biraz arayacağım ama ciddi bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Kadro genelinde ise yaptığımız kamp nedeniyle hasta olan oyuncular var, böyle zamanlardan sonra böyle şeyler yaşanıyor. Etkilerini hala hissediyoruz, biraz daha zaman alacak gibi duruyor.”

Uzun bir zaman sonra iç saha maçına çıkacak olmak hakkında Eddie Howe: “Evimize dönmek bizim için çok özel ve önemli. Burada oynamayalı uzun bir süre olmuş gibi geliyor. Yoğun bir deplasman periyodu geçirdik, bu yüzden evden çok uzun süre uzakta kaldı. Geri dönüp seyircilerimizin önünde oynamak harika olacak.”

Tottenham mağlubiyeti hakkında Eddie Howe: “İkinci yarı performansımız için eleştiriler olmalı. Bunu çok kez eleştirdim ve oyuncular hayal kırıklığına uğradı. Son aylarda büyük ilerlemeler kaydettiğimizi hissediyorum, ancak her zaman alınan sonuçlardan sorumlusunuz. Son performanslarımız yeterince iyi değil, bu yüzden şimdi yanıt vermeliyiz.”

Wolves maçı hakkında Eddie Howe: “Bu büyük bir mücadele. Deplasman performansları tüm sezon boyunca çok iyiydi. Arkada sıkılar ve toplu oyunda rakiplerine zarar verebilecek oyunculara sahipler. Ama herkesi yenebileceğimize inanıyoruz. Asıl oyunumuzu sahaya yansıttığımızda bunu yapmamız gerekiyor.”

Bruno Guimarães hakkında Howe: “Birlikte çalışmaktan gerçekten zevk aldığım biri. O kazanan bir isim ve antrenmanlara karşı harika bir tavrı var. Sahip olduğu tekniği ile pozisyonunda son derece önemli olan bir ekstra sunuyor, bu yüzden bakalım yarın neler olacak.”

Allan Saint-Maximin hakkında Howe: “Maxi ile harika bir ilişkim var. Onunla çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum ve onun en iyi seviyelerine ihtiyacımız var. Potansiyel olarak farklı olabilir. O inanılmaz bir yetenek ve elbette kulüpte uzun vadeli bir geleceği var.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/