Ed Woodward, “Gelişim için lider bir rol oynamaya devam edeceğiz”

Manchester United’ın Başkan Yardımcısı Ed Woodward, İngiltere futbolunun yapısı hakkında lider bir rol oynamaya kararlı olduğunu ve futbol piramidinin gelişmeye devam etmesini sağlamaya çalışacağını söyledi.

Liverpool ve Manchester United, futbolun küresel manzarasını yeniden kurgulamayı hedefleyen FIFA destekli yeni bir turnuvaya katılmak için Avrupa’nın dev kulüpleriyle büyük bir tartışmaya katıldı. Sky Sports’da yer alan haberde futbol finansörlerinin Avrupa’nın Premier Lig’ini oluşturmak için yaklaşık 6 milyar dolarlık bir paket sunduğu belirtildi.

Manchester United Başkan Yardımcısı Ed Woodward ise çıkan dedikoduları reddetmesinin ardından İngiltere futbolunun gelişmesi için çaba gösterdiğini; bu konuda çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. Manchester United’ın senelik 70 milyon sterlinlik gelir kaybına dikkat çeken Woodward, futbol piramidinin daha çok gelir elde etmesi gerektiğini vurguladı.

Premier Lig’in kurulmasında olduğu gibi büyük tartışmaların her zaman olacağını belirten Woodward; “Premier Lig’in kurulmasından önce olduğu gibi, futbolun yapısında herhangi bir değişiklik olması konusunda her zaman yoğun tartışmalar olacak. Şimdi oyun için bu kritik noktada; Premier Lig’in büyük başarısının güçlendirilmesini ve hızla değişen bir medya ortamında gelişmeye devam etmesini sağlamalıyız. Bunu başarmak için stratejik vizyon ve liderlik gerekecek. Premier Lig’in İngiliz futbolunun gelecekteki yapıları ve finansmanı için bir plan üzerinde birlikte çalışmayı taahhüt etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Şimdi bu sözün yerine getirilmesi gerekiyor ve bu süreci başarılı bir sonuca doğru ilerletmek için öncü bir rol oynamaya kararlıyız.” diye konuştu.